Jeden czynnik zwiększa ryzyko ciężkiego zachorowania na COVID-19 aż o 14 razy. Wielu Polaków notorycznie po niego sięga

Jeden czynnik zwiększa ryzyko ciężkiego zachorowania na COVID-19 aż o 14 razy. Wielu Polaków notorycznie po niego sięga Źródło: Unsplash Tedward Quinn

Bez wątpienia COVID-19 aktualnie spędza sen z powiek wielu naukowcom. Nie zmienia to jednak faktu, że z dnia na dzień posiadamy coraz więcej informacji na jego temat. Ostatnie doniesienia naukowców odnoszą się do kolejnego czynnika, który może przyczynić się do cięższego przebiegu choroby.

Wciąż rosnąca liczba zainfekowanych przez COVID-19 sprawia, że coraz więcej ludzi czuje się zagrożonych. Koronawirus wywrócił do góry nogami życie wielu osób. Naukowcy dokładają wszelkich starań by jak najlepiej poznać wirusa odpowiedzialnego za pandemię. Ostatnio zidentyfikowali kolejny czynnik zwiększający ryzyko.

Co wiadomo o COVID-19?

Wirus wywołujący chorobę COVID-19 wciąż pozostaje dosyć zagadkowy. Na szczęście nieustanne badania sprawiają, że koronwirus odkrywa przed nami swoje tajemnice. Prace naukowców w tym zakresie jest nieoceniona. Nie da się ukryć, że bez ich dokonań walka z nim byłaby o wiele trudniejsza. To właśnie dzięki nim wiemy, kogo można zakwalifikować do grupy ryzyka.

Już wcześniej było wiadomo, że COVID-19 jest najbardziej niebezpieczny dla osób starszych. Ustalono również, że ryzyko jest większe u osób cierpiących na cukrzycę i nadciśnienie. Ponadto koronawirus może być większym zagrożeniem dla ludzi, którym doskwierają choroby serca i układu neurologicznego. Niewydolność nerek i inne schorzenia obniżające odporność także sprawiają, że infekcja COVID-19 będzie niosła ryzyko ciężkiego przebiegu. Ostatnie doniesienia naukowców odnoszą się do kolejnego czynnika. Dotyczy on wielu Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Naukowcy wskazali kolejny czynnik ryzyka

COVID-19 ma przed nami coraz mniej tajemnic. Ostatnie badania potwierdziły, że palenie papierosów może zwiększyć ryzyko ciężkiej infekcji nawet o 14 razy. Jan Bondar będący rzecznikiem Głównego Inspektoratu Sanitarnego tłumaczy, że osoby palące zazwyczaj cierpią na przewlekły stan zapalny dróg oddechowych. Ma to ogromny wpływ na przebieg choroby, którą wywołuje koronawirus.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapowiada się kolejny smutny dzień dla Polaków. MZ właśnie podało przygnębiające informacje

2. ZUS wydał właśnie ważny komunikat do wszystkich Polaków. Każdy powinien się z nim zapoznać

Jak podaje portal Gazeta.pl podobne ryzyko dotyczy użytkowników e-papierosów. Dane napływające od amerykańskich badaczy mają potwierdzać, że palenie może kilkukrotnie zwiększyć ryzyko samej infekcji. Nie da się ukryć, że wielu Polaków sięga po papierosy. Warto w związku z tym ograniczyć korzystanie z tej używki na tyle, na ile jest to możliwe. Od tego może zależeć nasze zdrowie, a być może życie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy długotrwałe oglądanie telewizji ma negatywny wpływ na wzrok? Eksperci tłumaczą
  2. Był obrzucany bananami i oskarżany o fałszerstwo. W końcu postanowił wyjechać z Polski
  3. Banknoty przenoszą koronawirusa? WHO wydało oficjalne stanowisko
  4. Spełniła największe marzenie umierającego ukochanego. Odszedł 7 godzin później, ich ostatnie zdjęcie wyciska wszystkie łzy
  5. Minister zdrowia wypowiedział się nt. wyborów. Wielu przeciera oczy ze zdumienia
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

Źródło: GazetaPL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News