Covid-19 u dzieci
Piotr Molecki/East News
Monika Majko - 2 Listopada 2020

Ujawniono granicę, po której dzieci przechodzą Covid-19 jak dorośli. Padł konkretny wiek

Covid-19 może zaatakować każdego, nawet dzieci. Lekarz ujawnił granicę wieku, kiedy dzieci zaczynają przechodzić chorobę tak, jak dorośli.

Covid-19 nie wybiera, choroba atakuje ludzi w każdym wieku, jednak dzieci przechodzą ją inaczej, niż dorośli. Okazuje się, że istnieje pewna granica wiekowa, po której przekroczeniu ich objawy zaczynają przypominać te właściwe dla osób starszych.

Covid-19 atakuje również dzieci, jednak ich objawy różnią się od dolegliwości dotykających zakażonych koronawirusem dorosłych

Pandemia koronawirusa paraliżuje niemal cały świat, a COVID-19 może zaatakować wszystkich, bez względu na płeć czy wiek. Naukowcy nieustannie prowadzą badania nad wirusem SARS-COV-2, który odebrał życie już ponad 1,2 mln zakażonych nim osób. Wiadomo, że największe zagrożenie koronawirus stanowi dla osób starszych oraz tych, cierpiących na choroby współistniejące.

Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaTragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Stosunkowo łagodnie zakażenie koronawirusem przechodzą natomiast dzieci. Ich objawy nie są tak groźne dla zdrowia, jak te występujące u osób starszych. Najnowsze badania naukowców wykazały jednak, że istnieje wyraźna granica wieku, po której przekroczeniu dzieci zaczynają przechodzić zakażenie COVID-19 tak samo, jak dorośli.

Jak przekazał prof. Paweł Januszewicz, ekspert medyczny Fundacji Polsat, po przekroczeniu około 12. roku życia, zainfekowane koronawirusem dzieci przechodzą zakażenie tak, jak dorośli.

- Istnieje wyraźna granica, poza którą dzieci zaczynają zachowywać się jak dorośli, jeśli chodzi o przebieg infekcji nowym koronawirusem. Tą barierą wiekową jest mniej więcej 12. rok życia - powiedział prof. Januszewicz w Polsat News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Infekcja COVID-19 u dzieci, które ukończyły 12. rok życia przebiega tak, jak u dorosłych

Dodatkowo, specjalista wskazuje, że dzieci młodsze, a w szczególności te poniżej 5. roku życia, nie przekazują wirusa ani pomiędzy sobą, ani innymi ludźmi. Informacje te oznaczają, że nie powodują one wzrostu zagrożenia epidemicznego w kraju.

- Istnieje wyraźna granica, poza którą dzieci zaczynają zachowywać się jak dorośli, jeśli chodzi o przebieg infekcji nowym koronawirusem. Tą barierą wiekową jest mniej więcej 12. rok życia - przekazał prof. Januszewicz w Polsat News.

- Dzieci raczej podążają za infekcjami, a nie nakręcają nowe fale w czasie trwania tej pandemii. Nie ma np. wzrostu infekcji po końcu lockdownu. I to jest bardzo interesujące, że kiedy szkoły są otwierane po zamknięciu całej gospodarki, nie obserwuje się w krajach, w których to się dzieje (wzrostu - red.). Nic złego się nie dzieje - dodał prof. Paweł Januszewicz.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Premier Morawiecki właśnie przekazał wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

W poniedziałek 2 listopada br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych ponad 15 tysiącach nowych zakażeniach koronawirusem na terenie naszego kraju. resort przekazał również wiadomości o 92 zgonach wywołanych chorobą COVID-19.

- Mamy 15 578 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2218), małopolskiego (1746), kujawsko-pomorskiego (1379), śląskiego (1362), wielkopolskiego (1256), łódzkiego (1180), podkarpackiego (1049), lubelskiego (1043), pomorskiego (967), dolnośląskiego (737), warmińsko-mazurskiego (582), zachodniopomorskiego (572), podlaskiego (543), opolskiego (355), lubuskiego (295), świętokrzyskiego (294). Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 85 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 395 480/5 875 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało Ministerstwo Zdrowia za pomocą mediów społecznościowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pochowali kota w ogrodzie, chwilę później zobaczyli go w domu. Odkopali grób i nic nie zrozumieli, dopiero weterynarz zdradził im prawdę
  3. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  4. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  5. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  6. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  7. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  8. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News