Córki małżeństwa, które zginęło w poniedziałkowym zamachu, odnoszą się do doniesień medialnych, na temat śmierci ich rodziców. Wystosowały apel do internautów.

W poniedziałek po koncercie Ariany Grande doszło do zamachu, w którym zginęły 22 osoby. Wśród ofiar była dwójka Polaków. Małżeństwo przybyło pod halę, na której odbywał się koncert, aby odebrać swoje córki. Teraz dziewczyny proszą o uszanowanie ich prywatności.

Córki tragicznie zmarłego małżeństwa czują się dotknięte sposobem, w jaki media rozpowszechniały informacje o ich rodzicach. Dziewczynom nie podoba się wykorzystywanie zdjęć ich rodziny i udostępnianie nieprawdziwych informacji.

W poniedziałek w bestialskim ataku terrorystycznym straciłyśmy najbliższe nam osoby – Mamę i Tatę. W tym bolesnym i tragicznym momencie prosimy media o uszanowanie naszej prywatności oraz zapewnienie nam przestrzeni do żałoby po rodzicach. Publikowane przez media nieprawdziwe i nierzetelne informacje tylko pogłębiają nasz ból i utrudniają przetrwanie tego trudnego czasu. Jednocześnie podkreślamy, że opublikowane w jednej z polskich gazet komentarze naszych dziadków dotyczące rzekomej identyfikacji ciał mijają się z prawdą. Apelujemy również do mediów o zaprzestanie publikowania wizerunków naszych tragicznie zmarłych rodziców, które pochodzą z prywatnych zasobów – napisała Aleksandra Klis.

Pod oświadczenie podpisały się obie siostry. Od tej pory z mediami kontaktować się będą za pośrednictwem reprezentującej je firmy prawniczej.