Córka Salety dalej czeka na przeszczep. Niewyobrażalny dramat nastolatki

Córka Salety dalej czeka na przeszczep. Niewyobrażalny dramat nastolatki Źródło: youtube.com/Super Express

Córka Salety znów ma poważane problemy ze swoim zdrowiem. Po udanym zabiegu ponad dziesięć lat temu wiele wskazywało na to, że dramat rodzinny w końcu zostanie zakończony. Rzeczywistość okazuje się jednak znacznie bardziej brutalna.

Córka Salety od wielu lat toczy walkę ze swoim własnym organizmem. W 2007 roku jej problemy zdrowotne niemal doprowadziły do śmierci. Lekarze zgodnie twierdzili, że niezbędny do tego, aby mogła samodzielnie funkcjonować, jest przeszczep nerki. Na zostanie dawcą szybko zdecydował się jej ojciec.

Po oddaniu nerki znany bokser niespodziewanie podupadł na zdrowiu w taki sposób, że konieczne było wprowadzenie go w stan śpiączki farmakologicznej. Gdy jednak wygrał swoją osobistą batalię, a jego córka otrzymała nowe życie wraz z nową nerką, okazało się, że to nie koniec kłopotów. Teraz sytuacja się powtarza - dziewczyna czeka na kolejny ratujący życie przeszczep. Jednak tym razem znalezienie dawcy jest znacznie trudniejsze.

Córka Salety czeka na przeszczep. Nie jest łatwo znaleźć dawcę

Nicole jest córką Przemysława Salety i Ewy Pacuły. Od czasu, gdy jej własne nerki straciły wydajność, wydawałoby się, że skazana jest na nieuchronną śmierć w obliczu dysfunkcji własnego organizmu. Poświęcenie jej ojca miało raz na zawsze zakończyć wszystkie problemy, okazało się jednak, że podziałała tylko czasowo.

Od tamtego czasu przeszła już dwie operacje mające na celu przeszczepienie jej nerki od dawcy. Nerka ojca szybko straciła wydajność. Drugi przeszczep nie przyjął się. Konieczne jest znalezienie następnego dawcy, jednak nie jest to takie proste. Podejrzewa się, że dziewczyna może mieć dysfunkcję genetyczną.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Atakuje ona nerki. Niestety lekarze za późno się o tym dowiedzieli. Drugą nerkę miałam działającą raptem przez cztery miesiące. Znów mam dializy i czekam na przeszczep - powiedziała córka Salety dla "TVN".

Wiele wskazuje na to, że najbliższe miesiące będą dla Nicole niezwykle trudne. Już od wielu miesięcy, pomimo poszukiwań, nie udało się znaleźć dawcy. Ponadto nie ma pewności, czy nawet w przypadku jego znalezienia, nerka nie zostanie przez organizm odrzucona. W tematyce przeszczepów pojawiają się coraz to nowe dyskusje, dotyczące ich celowości. Wiele znamiennych autorytetów wskazuje na badania, pokazujące bezcelowość takich działań. Według nich osoby, które nie zdecydują się na przeszczep, żyją średnio dłużej niż gdyby ten przeszczep otrzymały. Córka Salety w tym przypadku może jedynie mieć nadzieję, że w porę znajdzie się odpowiednia osoba i tym razem nerka przyjmie się prawidłowo.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Nie spodziewaliście się takiej odpowiedzi
  2. Małgorzata Kożuchowska jak księżna Diana! Gwiazda w koronie wygląda jak księżniczka
  3. Kolejne podwyżki dla emerytów. Poznaliśmy konkretne kwoty
  4. Wielka feta w dniu urodzin Rydzyka? Jest decyzja wojewody, trwa wielki spór
  5. Isabel Marcinkiewicz wcieliła swoje groźby w kierunku byłego męża w życie. "To nie żarty! Machina ruszyła"
  6. Media: księżna Kate i książę William są w separacji. To będzie najgłośniejszy rozwód w rodzinie królewskiej?

źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News