Polonistka i matematyczka zadały dzieciom multum prac domowych. 8-latka nie wytrzymała, zawrzało w niej i ripostą zamknęła usta nauczycielkom

Polonistka i matematyczka zadały dzieciom multum prac domowych. 8-latka nie wytrzymała, zawrzało w niej i ripostą zamknęła usta nauczycielkom Źródło: Unsplash/Annie Spratt

8-letnia córka pewnej kobiety miała ogrom pracy domowej do wykonania. W końcu przeciążona pracą dziewczynka nie wytrzymała. Wprost powiedziała co uważa o zadawanych przez nauczycieli pracach domowych.

Jej córka znów miała do zrobienia masę prac domowych. 8-latka po powrocie do domu tak jak zwykle zabrała się za naukę do kolejnych klasówek, czytanie lektur i odrabianie prac domowych. Jednak przy zadaniu z matematyki coś w niej pękło. Stwierdziła, że nie da rady.

Córka tej kobiety miała już dość. Stwierdziła, że nie odrobi pracy domowej

- Opiekunka, która zajmuje się córką do naszego powrotu z pracy, zadzwoniła i powiedziała, że córka nie chce odrobić pracy domowej. Po wysłuchaniu córki powiedziałam, że rozumiem jej zmęczenie, ale w takim co powie w szkole pani? Bo przecież należy to jakoś wyjaśnić? Córka stwierdziła, że ona to już załatwi. I po powrocie z pracy zobaczyłam w zeszycie ten wpis - opowiadała mama 8-latki, pani Justyna.

Kobieta wiedziała, że przymuszanie dziecka do wykonywania obowiązków nic nie da i lepiej sprawdzi się pokazanie ciągu przyczynowo-skutkowego, w wyniku którego ponosi się konsekwencje za swoje zaniedbania. To właśnie błędy miały pozwolić wyciągnąć najlepszą naukę. Dlatego zgodziła się na "załatwienie" problematycznej sprawy z pracami domowymi. Okazało się, że metoda córki zrobiła niemałe wrażenie na nauczycielce.

Dziewczynka zwróciła uwagę na poważny problem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że dziewczynka napisała po prostu, że "nie odrobiła pracy domowej, bo było za dużo zadane". Nauczycielka, choć mogła zrugać uczennicę, zdecydowała się zreflektować nad tym zdaniem. Faktycznie, gdyby spojrzeć na to, co pisała mama 8-latki, trzeba przyznać, że dzieci w szkołach podstawowych mają naprawdę sporo na głowie. Dochodzi czasami do sytuacji, kiedy najmłodsi uczniowie mają po kilka sprawdzianów w ciągu jednego dnia. To zdecydowanie zbyt dużo dla dzieci, które ten czas powinny spędzać na zabawie i integracji z rówieśnikami.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska aktorka ZGINĘŁA w wypadku. Miała 47 lat, teraz na jaw wyszedł jej romans
2. Martwego noworodka przewieziono do kostnicy. Nagle dziecko zaczęło się ruszać, ale przerażony pracownik wypełnił bezlitosne polecenie szefa

Choć prace domowe wydają się od lat nieodłączną częścią szkoły, sytuacja znacznie się zmienia. Mimo, że wielu internautów wspomina "dawne czasy", kiedy nauczyciele bili po rękach linijką za brak pracy domowej, współczesne społeczeństwo znacznie się różni od tego z XX wieku. Niektóre szkoły, takie jak szkoła podstawowa numer 323 w Warszawie, całkowicie rezygnują z zadawania prac domowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka BEZCZELNIE oszukiwała swoich klientów. Kara dla sklepu będzie olbrzymia
  2. Nie żyje żona słynnego aktora. Zamordował ją własny syn
  3. Przykry incydent w rodzinie Kamila Durczoka. Syn wyrzuconego z TVN gwiazdora wymierzył mu bolesny cios
  4. Wiadomo już, kiedy będziecie musieli wyciągnąć z szafy zimowe kurtki. Prognoza pogody na najbliższy czas niejednego zdołuje
  5. Niestety, media obiegły nagłe, niespodziewane wiadomości. Nie żyje Włodzimierz Mucha

Źródło: Popularne

Następny artykuł