Chociaż liczni polscy aktywiści od miesięcy ostrzegają przed nadejściem do naszego kraju fali muzułmańskich uchodźców oraz imigrantów, którzy przez narzucenie swojej wiary mogliby potencjalnie zmienić życie kobiet w koszmar, wiele z nich indywidualnie decyduje się na przejście na islam. Niektóre powody podjęcia tego wyboru są jednak naprawdę zaskakujące.

Według statystyk „Polityki”, niemal codziennie przynajmniej jedna Polka zostaje muzułmanką. Chociaż dla wielu osób decyzja ta jest całkowicie niezrozumiała, w jej słuszność wierzy coraz więcej kobiet. Przekonują je bowiem konkretne argumenty.

W czasach znacznego rozluźnienia obyczajów młodzi ludzie często szukają drogi, która będzie miała stanowcze, jasne zasady. Jedną z nich jest właśnie coraz bardziej popularny islam. Poza tym w muzułmańskiej kulturze ponoć łatwiej jest znaleźć odpowiedniego partnera.

Jak się bowiem okazuje, kobieta może tam ze zdecydowanie większym prawdopodobieństwem spotkać przyszłego męża bez względu na to, w jakim jest wieku. Poza tym brak przyzwolenia na seks, czy innego typu zbliżenia przed ślubem, ma ułatwiać wybór spośród potencjalnych kandydatów.

Młode Polki zachęca także fakt, iż w islamie rozwody są znacznie trudniejsze do przeprowadzenia niż w naszej kulturze. Mężczyźni nie mogą zostawiać żony i dzieci, nagle znikając, ponieważ w tamtejszym środowisku ma się to wiązać z całkowitą stygmatyzacją niewiernego partnera.

Jest oczywiście wiele kobiet, dla których argumenty te zdają się całkowicie pozbawione sensu. Sam fakt, iż coraz więcej Polek decyduje się jednak na zmianę wiary, jest naprawdę zaskakujący.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również