Sejmowa komisja zdrowia zadecydowała o powołaniu podkomisji, która rozpatrzy projekt Liroya-Marca. Według propozycji posła Kukiz’15, każdy pacjent, który otrzyma specjalne pozwolenie, będzie mógł uprawiać marihuanę.

Podkomisja, której powstanie zaproponował przewodniczący komisji zdrowia, Bartosz Arłukowicz z PO, zajmie się usuwaniem z projektu błędów i poprawianiem projektu Liroya-Marca. Arłukowicz zaproponował też, by w projekcie wprowadzić ograniczenia, co do tego, którzy lekarze mogliby przepisać marihuanę.

Składam propozycję, aby powołać podkomisję i wyeliminować wszystkie niedociągnięcia i luki, które ewidentnie w projekcie są oraz by wyznaczyć podkomisji termin pracy nad tą ustawą – mówił Arłukowicz na spotkaniu komisji.

Nie tylko Arłukowicz opowiedział się za wprowadzeniem zmian. Także pozostali członkowie komisji optowali m.in. za wyznaczeniem w projekcie specjalnych jednostek, w których mogłaby być prowadzona uprawa marihuany. Posłowie twierdzili, że takie rozwiązanie doprowadziłoby do standaryzacji leczniczej marihuany.

Poseł PiS, Tomasz Latos, który jest wiceprzewodniczącym komisji, oświadczył, że powołanie podkomisji służy tylko dopracowaniu wniosku, a nie przedłużeniu prac nad projektem Liroya-Marca.

Wątpliwości co do intencji komisji zdrowia ma sam autor projektu, Piotr Liroy-Marzec. Jego zdaniem powołanie podkomisji służy tylko wydłużeniu prac nad jego dokumentem, a w końcu odrzuceniu projektu. Stwierdził też, że w jego projekcie nie ma czego poprawiać. Poseł Kukiz’15 poświadczył bowiem, że ten został przygotowany z największą pieczołowitością, gdyż w jego istocie chodzi o życie ludzkie.

Pisaliśmy ustawę zmyślą o ludziach, którzy potrzebują pomocy, o nikim innym. Nie jesteśmy tymi, którzy chcą siać na balkonach, nie jesteśmy tymi, którzy chcą się spotykać z przestępcami w zaułkach. To lekarz będzie w tej ustawie decydował o wszystkim, lekarz wie jak pomóc pacjentowi – przekonywał Liroy-Marzec.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również