alkohol
fot. pixabay.com
Karol Zaborowski - 11 Grudnia 2018

Co zrobić, żeby mąż przestał pić alkohol? Niezawodne sposoby

Co zrobić żeby mąż przestał pić alkohol? Wiele rodzin na całym świecie boryka się z problemem alkoholizmu. Choroba ta wyniszcza nie tylko chorego, ale i jego najbliższych. Jednak są sprawdzone metody walki z nią.

Co zrobić żeby mąż przestał pić alkohol? Alkoholizm zdecydowanie częściej dotyka mężczyzn, jednak kobiety z roku na rok doganiają panów w tym niechlubnym wyścigu. Trzeba pamiętać, że alkoholizm jak każda choroba wymaga leczenia, jednak osoba uzależniona najczęściej nie dostrzega swojego problemu i bagatelizuje wszelkie skutki uboczne swojego picia. Dla chorego to rodzina i otoczenie są złe, a nie alkohol, bo przecież nie ma nic złego, że po pracy wypije sobie kilka piw. Owszem jest w tym coś złego, ponieważ po pewnym czasie piwo jest potrzebne również przed pracą, a następnie bez alkoholu nie da się funkcjonować.

Co zrobić żeby mąż przestał pić alkohol?

W wypadku uzależnienia od alkoholu podobnie jak przy innych chorobach niezbędna jest pomoc lekarza, ponieważ żadne porady internetowe nie zastąpią specjalisty, który temat zna od podszewki. Co więcej, lekarza z chorym nie łączą żadne więzi, przez co nie zareaguje emocjonalnie w momencie, gdy pacjent przechodzi detoks. Jednak wybiegamy za bardzo do przodu, ponieważ sam proces leczenia zaczyna się znacznie wcześniej. Pierwszym i chyba najważniejszym krokiem do wyleczenia osoby z alkoholizmu, nie jest uświadomienie chorego o skutkach ubocznych picia. Trzeba takiej osobie pokazać, jak alkohol niszczy zarówno jego zdrowie, jak i życie. Jednocześnie zwracając uwagę, na destrukcyjny wpływ na najbliższe otoczenie chorego. Często słyszymy, że człowiek nie wyjdzie z uzależnienia, jeżeli nie sięgnie dna i szczerze mówiąc, jest ziarno prawdy w tych słowach. Oczywiście nie chodzi o to, aby od razu chorego wyrzucać na ulicę, ale musi on poznać skutki swojego nałogu. Do kolejnego kroku potrzebna jest już pomoc specjalistyczna, ponieważ organizm osoby uzależnionej trzeba oczyścić zarówno z toksyn, jak i samego alkoholu, który dostarczany był w dużych ilościach często w ciągach, które trwają naprawdę długo. Nie da się ukryć, że jest to proces niełatwy i bardzo nieprzyjemny. Podczas detoksu podawane są leki, które mają za zadanie uśmierzyć objawy odstawienia alkoholu. Jest to niezbędne, ponieważ większość osób właśnie w tym momencie poddaje się, gdy same próbują walczyć z uzależnieniem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Aleksander KwaśniewskiAleksander Kwaśniewski unika tego jak ognia! Kompromitujące fakty niszczą mu życieCzytaj dalej

Rozpoczęcie właściwej terapii

Następnym krokiem jest podjęcie właściwej terapii pod kierownictwem psychologa oraz psychoterapeuty. Trzeba też mieć świadomość, że alkoholikiem jest się do końca życia, dlatego niezbędna jest zmiana dotychczasowych nawyków. Trzeba unikać jakichkolwiek sytuacji związanych z alkoholem, aby pokusa napicia się nie okazała się zbyt duża. Abstynencję trzeba utrzymywać bezwarunkowo i absolutnie niedopuszczalne są wyjątki od tej reguły. Nie może pojawić się przeświadczenie, że jedno piwo, czy kieliszek nikomu jeszcze nie zaszkodziły. Proces wychodzenia z nałogu można porównać do rozpoczęcia zupełnie nowego życia, które trzeba sobie na nowo ułożyć. Zalecane jest również po zakończeniu leczenia pozostawanie pod opieką lekarza lub grupy terapeutycznej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kasia Cichopek: Wiek to jej największa tajemnica
  2. Pocałunek Neptuna. Wyjaśniamy, co to jest
  3. Czy Kuba Wojewódzki ma bielactwo? Wstrząsające spekulacje mediów i fanów
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Znaki zodiaku i ich poziom IQ. Które znaki są NAJINTELIGENTNIEJSZE?
Edyta OlszówkaTe gwiazdy rzuciły alkohol! Jak pokonały nałóg?Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News