Co za zwrot! W Polsce powstaje nowa partia. W składzie WIELKIE nazwiska

Co za zwrot! W Polsce powstaje nowa partia. W składzie WIELKIE nazwiska Źródło: fot. flickr.com

Sytuacja na polskiej scenie politycznej dynamicznie się zmienia. Właśnie mamy do czynienia z prawdziwym przełomem. Na mapie politycznej właśnie pojawiła się nowa partia, w której składzie znalazły się bardzo głośne nazwiska. Wpływ nowego ugrupowania na wyborców może okazać się bardzo istotny.

Marian Kowalski skorzystał z Twittera, by ogłosić światu powstanie nowej partii, w której będzie odgrywał istotną rolę, gdyż jest jej współzałożycielem. Do byłego kandydata Ruchu Narodowego na urząd prezydenta RP dołączyli Paweł Chojecki, pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie, oraz Andrzej Turczyn, gorący zwolennik powszechnego dostępu do broni palnej. Ugrupowanie trójki radykalnie prawicowych panów nazywać się będzie "Ruch 11 listopada". - Rozpoczynamy nowy marsz niepodległości Polaków! Koniec potępiania za stanie pod blokiem, nazywanie patriotów naziolami. Polska to wielki i dumny naród! - pisze Kowalski.

"Czołem wielkiej Polsce"

Jeden z liderów nowej partii sławę zyskał dzięki uczestnictwu w wyścigu do prezydenckiego fotela. Zasłynął promującym zdrowy tryb życia i tężyznę fizyczną spotem wyborczym, a także powtarzaniem podczas debat pozdrowienia narodowców: "Czołem Wielkiej Polsce". Kowalski proponował wprowadzenie systemu prezydenckiego i osobistą odpowiedzialność rządzącego za podjęte decyzje. Teraz dawna twarz Ruchu Narodowego jest ze swoim dawnym środowiskiem mocno skonfliktowana. Polityk promuje dziś protestantyzm i opieranie wiary o ewangelię, ostro krytykuje za to Kościół katolicki.

Co na to wyborcy?

Opinie internautów na temat decyzji Kowalskiego są mieszane, lecz dominują te negatywne. Pesymizm komentujących związany jest głównie z obecnością w partii pastora Chojeckiego, który ma nie najlepszą opinię na prawicy. Śledzący profil byłego kandydata na prezydenta przewidują jego nowej formacji marny wynik wyborczy i brak popularności. Dopytują się także o możliwe koalicje z innymi środowiskami, w tym ze Zjednoczoną Prawicą. - To co? Teraz z Chojeckim będziecie konkurencyjny Marsz robili?; Z Chojeckim? No to jestes Pan skonczony; Wystarczy, że guru Chojecki raz się odezwie i możecie zwijać sztandar; Płacą ci za te brednie czy jesteś ideowym i bezpłatnym idiotą?; Czy będzie pan wielki i dumny z wyników wyborczych tylko trochę odbiegających od zera? (pisownia oryginalna) - napisał jeden z użytkowników Twittera.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News