Sytuacja na polskiej scenie politycznej dynamicznie się zmienia. Właśnie mamy do czynienia z prawdziwym przełomem. Na mapie politycznej właśnie pojawiła się nowa partia, w której składzie znalazły się bardzo głośne nazwiska. Wpływ nowego ugrupowania na wyborców może okazać się bardzo istotny.

Marian Kowalski skorzystał z Twittera, by ogłosić światu powstanie nowej partii, w której będzie odgrywał istotną rolę, gdyż jest jej współzałożycielem. Do byłego kandydata Ruchu Narodowego na urząd prezydenta RP dołączyli Paweł Chojecki, pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie, oraz Andrzej Turczyn, gorący zwolennik powszechnego dostępu do broni palnej. Ugrupowanie trójki radykalnie prawicowych panów nazywać się będzie „Ruch 11 listopada”.

– Rozpoczynamy nowy marsz niepodległości Polaków! Koniec potępiania za stanie pod blokiem, nazywanie patriotów naziolami. Polska to wielki i dumny naród! – pisze Kowalski.

„Czołem wielkiej Polsce”

Jeden z liderów nowej partii sławę zyskał dzięki uczestnictwu w wyścigu do prezydenckiego fotela. Zasłynął promującym zdrowy tryb życia i tężyznę fizyczną spotem wyborczym, a także powtarzaniem podczas debat pozdrowienia narodowców: „Czołem Wielkiej Polsce”. Kowalski proponował wprowadzenie systemu prezydenckiego i osobistą odpowiedzialność rządzącego za podjęte decyzje. Teraz dawna twarz Ruchu Narodowego jest ze swoim dawnym środowiskiem mocno skonfliktowana. Polityk promuje dziś protestantyzm i opieranie wiary o ewangelię, ostro krytykuje za to Kościół katolicki.

Co na to wyborcy?

Opinie internautów na temat decyzji Kowalskiego są mieszane, lecz dominują te negatywne. Pesymizm komentujących związany jest głównie z obecnością w partii pastora Chojeckiego, który ma nie najlepszą opinię na prawicy. Śledzący profil byłego kandydata na prezydenta przewidują jego nowej formacji marny wynik wyborczy i brak popularności. Dopytują się także o możliwe koalicje z innymi środowiskami, w tym ze Zjednoczoną Prawicą.

– To co? Teraz z Chojeckim będziecie konkurencyjny Marsz robili?; Z Chojeckim? No to jestes Pan skonczony; Wystarczy, że guru Chojecki raz się odezwie i możecie zwijać sztandar; Płacą ci za te brednie czy jesteś ideowym i bezpłatnym idiotą?; Czy będzie pan wielki i dumny z wyników wyborczych tylko trochę odbiegających od zera? (pisownia oryginalna) – napisał jeden z użytkowników Twittera.

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również

Zobacz również