Co za zwrot. Kempa chce oddać cześć osobie, która NIENAWIDZIŁA PiS

Co za zwrot. Kempa chce oddać cześć osobie, która NIENAWIDZIŁA PiS Źródło: screen Youtube/ Superstacja

PiS chce się przypodobać bardziej lewicowemu elektoratowi. Było to widać po wielu socjalnych działaniach rządzącej partii. Teraz PiS chce upamiętnić osobę kojarzoną z lewą stroną sceny politycznej, która z pewnością teraz stałaby pierwsza na barykadach pod Sejmem. 

Beata Kempa była gościem audycji "Gość w Radiu Zet". Powiedziała o tym, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie miejsce dla uhonorowania tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej posłanki Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Trwałe uhonorowanie

Jeżeli jest życzenie, by uhonorować Izabelę Jarugę-Nowacką również w Kancelarii Premiera, to jak najbardziej tak się stanie. Już nad tym pracujemy. Wczoraj przyjęłam projekt pewnego rozwiązania. Uznałam, że uhonorujemy nie tylko Jarugę-Nowacką, ale również inne osoby. To będzie trwałe uhonorowanie - zapowiedziała Kempa. 10 kwietnia 2018 roku, w dziesiątą rocznicę śmierci Jarugi- Nowackiej, odbędzie się uroczystość w sprawie upamiętnienia. ZOBACZ TAKŻE: Gliński zawstydzony przez dziennikarza. Tego pytania się nie... Prowadzący audycję dziennikarz Konrad Piasecki dopytywał Kempę, czy zmarła polityk doczeka się swojej tablicy w KPRM (Jaruga-Nowacka była wicepremierem w rządzie Marka Belki). Szefowa kancelarii Beaty Szydło potwierdziła, że tak się stanie. ZOBACZ TAKŻE: Chodziło o kogoś innego, a wyszło koszmarnie. Jakubiak... Przyjęliśmy zasadę, jaka była do tej pory – uhonorowanie w ministerstwach, z jakimi byli związani państwo ministrowie - podkreśliła Kempa.

Wybitna postać lewej strony polskiej polityki

Izabela Jaruga- Nowacka była znanym politykiem. Czterokrotnie była posłanką z ramienia SLD oraz wicepremierem za czasów rządów Marka Belki. Pełniła także funkcję przewodniczącej Unii Pracy i Unii Lewicy. Dała się poznać jako wybitna działaczka społeczna. Uczestniczyła w każdej organizowanej Manifie i demonstracjach środowisk LGBT. Działała w sprawie równouprawnienia kobiet i neutralności światopoglądowej państwa. Jaruga- Nowacka zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Źródło: 300polityka.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News