To nagranie może pogrążyć Mateusza Morawieckiego. Obecny minister Prawa i Sprawiedliwości planował współpracę z Donaldem Tuskiem.

Według przedstawionych stenogramów z Morawieckim miał kontaktować się szef kancelarii ówczesnego premiera, Tomasz Arabski. Obecny wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości miał również chwalić poczynania rządu Donalda Tuska.

Chciał zobaczyć się ze mną w poniedziałek, o… o różnych inwestycjach porozmawiać. Nie wiem, co to znaczy. To Arabski. JKB (Jan Krzysztof Bielecki)… JKB chce porozmawiać, ale przy śniadanku o różnych tam sprawach (…). Kilka razy się Arabski ze mną kontaktował, ale wczoraj się mieliśmy spotkać na koniec dnia… Co godzinę przysyłał SMS-y, że mnie przeprasza, bo tu Cichocki, tutaj to, Tusk, a na koniec, że… że nie da rady – mówił Mateusz Morawiecki.

Co interesujące miał chwalić on również kanclerz Niemiec, podkreślając że ma „absolutnie pozytywne zdanie o Merklowej”. W innym fragmencie rozmowy skarżył się na młode pokolenie.

Będziemy zap… i rowy, kur…, kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni (…). W tym młodszym pokoleniu to ja widzę zjawisko niebezpieczne (…). Oczekiwania. Nic nie robić, dużo zarabiać, nie? (…) Oni jakby nie rozumieją, że idą ciężkie czasy – narzekał według przytoczonych stenogramów obecny minister finansów.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ&t=1s

Zobacz również