Pochodzącą z Polski modelkę, przyłapano na kradzieży w jednym z najbardziej luksusowych domów handlowych świata. Miała szczęście, gdyż sąd był wyjątkowo łagodny i odstąpił od wykonania kary. Niesmak jednak pozostał.

Natalia Sikorska, mieszkająca w Londynie polska modelka wybrała się na zakupy, za które nie miała ochoty płacić. Postanowiła „sprawić sobie” ubrania i akcesoria, których cena po przeliczeniu wynosi około 4,5 tyś. złotych. Nie udało jej się nawet opuścić sklepu, ponieważ przyłapał ją ochroniarz. Próbowała ukraść kosztowne buty, kurtkę, torebkę i srebrny nóż.

Na miejsce wezwana została policja. Dziewczynę zatrzymano, a sprawę natychmiast skierowano do sądu w Westminster w centrum Londynu. Sędzia Grant McCrostie był wyjątkowo łagodny wobec Polki. Postanowił odstąpić od wykonania kary, jeśli Sikorska w ciągu 12 miesięcy nie popełni żadnego przestępstwa. Wyrok motywował talentami i perspektywami modelki.

– Jesteś w tym kraju od niedawna i studiujesz na tutejszym uniwersytecie. Z pewnością jesteś więc inteligentną kobietą o znacznych talentach – wyrokował sędzia.

McCrostie postanowił jedynie pouczyć Sikorską. Okolicznością łagodzącą był fakt, że od razu przyznała się do winy. Dodatkowo sąd wziął pod uwagę, iż ma ona poważne widoki na przyszłość.

– Okradanie każdego sklepu, w tym Harrodsa jest naganne. Takim zachowaniem ryzykujesz swoją przyszłość. Jednak ze względu na to, że od razu przyznałaś się do winy i masz potencjalnie dobre widoki na przyszłość, potraktujemy tę sprawę łagodniej niż powinniśmy – stwierdził.

Westminsterski sąd obciążył Polkę 85 funtami kosztów procesu oraz nakazał wpłatę 20 funtów na poczet Funduszu Pomocy Ofiar Pokrzywdzonych Przestępstwem.

fot. Instagram/nata.siko
fot. Instagram/nata.siko

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

źródło: pudelek.pl

...

Zobacz również