Co warto zobaczyć w Warszawie? Ciekawe miejsca i atrakcje

Co warto zobaczyć w Warszawie? Ciekawe miejsca i atrakcje Źródło: pixabay.com/12019

Co warto zobaczyć w Warszawie? Stolica Polski obfituje w ciekawe i nieoczywiste miejsca. Jak spędzić kilka dni w największym polskim mieście? Miasto, w którym urzęduje parlament i prezydent, jest warte poznania i zwiedzenia.

Co warto zobaczyć w Warszawie? Jest to miasto pełne historii - tej dobrej, tryumfalnej, jak i złej, historii okropnej wojny i okupacji. Co powinniśmy zobaczyć w tym polskim mieście? Jest tutaj wiele miejsc, które można poznać nawet w zaledwie kilka dni. Jakie to miejsca i gdzie w Warszawie je znajdziemy?

Co warto zobaczyć w Warszawie - weekend w Warszawie

Wiele osób z każdego zakątka Polski decyduje się w pewnym momencie na wizytę w Warszawie. Czy to z powodów oficjalnych, czy tylko dlatego, że chcą zwiedzić stolicę Polski lub pokazać ją swoim dzieciom. Jest to miasto pełne ciekawych budynków i zakątków, które na pewno zainteresują każdego turystę. Spędzenie tutaj kilka dni dostarczy wielu emocji i przeżyć, zarówno wizualnych, jak i związanych z bardziej przyziemnymi atrakcjami. Czy wizyty w muzeach, czy ciekawe bary i kluby - Warszawa ma wszystko i bez problemu zabawi nawet najbardziej wymagającego zwiedzającego.

Ciekawe miejsca w Warszawie

Jeżeli odwiedzamy Warszawę w celu podziwiania zabytków architektonicznych, ewentualnie chcemy odwiedzić kilka muzeów i galerii, centrum miasta ma bardzo wiele do zaoferowania. Oczywiście najchętniej odwiedzanym miejscem przez turystów, najbardziej sztandarową atrakcją turystyczną stolicy jest Stare Miasto. Zostało ono zupełnie zniszczone w czasie II Wojny Światowej, ale dzięki ogromnej pracy warszawiaków po wojnie budynki zostały pięknie odrestaurowane i przywrócone do dawnej świetności. Tam znajdziemy najpiękniejsze budynki Warszawy - nie tylko starówkę, ale także Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, czy Warszawski Barbakan.

Dla osób żądnych odczuć estetycznych, Warszawa również ma wiele do zaoferowania. Jest to siedziba wielu galerii sztuki i muzeów. Jednymi z najważniejszych nie tylko w stolicy, ale i całej Polsce, jest Muzeum Narodowe - miejsce, w którego zbiorach znajdziemy ponad osiemset tysięcy eksponatów z różnych epok. Jeżeli preferujemy coś nowszego, Narodowa Galeria Sztuki - Zachęta jest strzałem w dziesiątkę. Znajdziemy tam zbiory sztuki współczesnej, które bez wątpienia pozwolą nam zapoznać się z najnowszymi trendami w sztukach wizualnych.

Atrakcje w Warszawie

Nie wszyscy jednak przyjeżdżają do stolicy aby chodzić po muzeach lub zwiedzać zabytkowe budynki - niektórzy chcą po prostu dobrze się bawić. Na szczęście w Warszawie w ostatnich latach nocne życie kwitnie. Najpopularniejszym miejscem dla imprezowiczów jest ulica Miodowa - znajduje się tam wiele klubów i miejsc popularnych w godzinach nocnych. Jednak nie tylko kluby są popularne w Warszawie - w całym mieście znajdziemy dobre bary i knajpy, w których co wieczór i przyjezdni, i warszawiacy dobrze się bawią. W ciepłych miesiącach możemy za kierunek nocnych zabaw obrać też brzegi Wisły - Bulwary Wiślane i plaża nad Wisłą to miejsca, gdzie wolno spożywać alkohol, więc nie musimy się obawiać prawnych reperkusji nocnych wypadów.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Czy w Warszawie nad Wisłą można pić piwo? Odpowiedź nie jest prosta
  2. Gdzie są płatne juwenalia? Na niektóre koncerty trzeba kupić bilety
  3. Czy w Krakowie nad Wisłą można pić piwo? Wielu będzie zaskoczonych
  4. Kiedy i gdzie są juwenalia 2019? Przedstawiamy pełny harmonogram
  5. Czy można pić piwo nad Wisłą? Weź swoich przyjaciół
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News