Chociaż temat płodności może wydawać się wstydliwy, czy trudny, każdy ze względu na zdrowie i osobisty komfort powinien mieć o nim pewną wiedzę. Jak się jednak okazuje, Polacy mają ogromne, zaskakujące wręcz braki w tej dziedzinie. 

Marka Dr Bocian, która odpowiedzialna jest za kampanię społeczną „Płodne Gadki”, zorganizowała badanie dotyczące wiedzy naszych rodaków na temat narządów płciowych i zagadnień związanych z płodnością. Jego wyniki zadziwiły specjalistów w tej dziedzinie.

Badanie objęło 1000 osób w wieku 20-45 lat. Z jego rezultatów wynika, że 33% Polek nie wie, gdzie umiejscowiona jest ich pochwa. 27% nie potrafi zlokalizować w swoim ciele macicy, a 34% ma problem ze wskazaniem, gdzie położona jest szyjka macicy.

Sprawa nie wygląda wcale lepiej wśród badanych Polaków. Prawie połowa z nich nie wie nic o nasieniowodach, a 28% ma problem ze zlokalizowaniem prostaty.

– Niepokojący jest fakt, że stosunkowo największą niewiedzę, w tym na temat budowy układu rozrodczego, można zaobserwować wśród par w wieku 26-36 lat, a to według GUS przedział wiekowy, w którym kobiety i mężczyźni najczęściej decydują się w Polsce na dziecko – opowiedział o wynikach badania ginekolog Robert Kulhawik, ekspert marki Dr Bocian.

Według ekspertów rezultaty testów są alarmujące. Bezpośrednio zaznaczają oni, że Polacy zdecydowanie powinni zaangażować się w naukę o swoim ciele, głównie ze względu na zdrowie.

...

Zobacz również

BOSKIE ciało tej modelki kusi tysiące internautów!