Co to jest?! Na Antarktydzie znaleziono "mroczną budowlę"

Co to jest?! Na Antarktydzie znaleziono "mroczną budowlę"

To zdjęcie obiegło internet i wywołało ogromne wątpliwości u wszystkich. Okazuje się bowiem, że na Antarktydzie w miejscu niedostępnym dla człowieka mieści się tajemnicza struktura. Sieć wręcz wybuchła masą spekulacji na jej temat.

Zdjęcie, które wywołało zamieszanie pochodzi z serwisu Google Maps i przedstawia niepokojącą, tajemniczą strukturę, którą można znaleźć na Antarktydzie. Ta wygląda, jakby była wykonana rękami człowieka, jednak znajduje się w miejscu trudno dostępnym, gdzie noga ludzka nigdy nie stąpała. Zrodziło to masę spekulacji. - Co, jeśli w zamierzchłej przeszłości, kiedy Ziemia i Antarktyda były zupełnie innym miejscem niż obecnie, jakaś starożytna cywilizacja rozwijała się na tych terenach, tworząc fascynujące struktury, pomniki i świątynie? Czy to jeden z dowód na jej istnienie? - pyta jeden z internautów na forum Ancient Code.

Naukowcy spieszą z wytłumaczeniem

Zdaniem ekspertów, nie może być żadnej mowy o tajemniczej cywilizacji budującej cokolwiek w tamtym rejonie. Wszystko przez to, że Antarktyda od 15 mln lat jest skutym lodem terytorium, które jest wysoce nieprzyjazne dla jakiegokolwiek życia. Naukowcy przekonują, że to, co widać na zdjęciu, to nic innego jak nietypowa formacja skalna. Co więcej, zaznaczają, że mierząca 120 metrów obwodu całość wcale nie jest tak bardzo tajemnicza, jakby się wydawało. Podobne struktury widywane już były w innych miejscach skutego lodem kontynentu i ich badania wykazywały, że to zwykłe skały ułożone siłami natury. źródło: mapy.google.pl źródło: o2.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News