Ten widok mógł przerazić wielu nieświadomych obserwatorów. Niebo nad Polską rozświetliło się krwistą czerwienią. Niektórzy uznali to zjawisko za wyjątkowo piękne, inni za przerażające. 

Dziś nad Polską rozegrał się prawdziwy spektakl. Matka Natura zaprezentowała nam jedno ze swoich najpiękniejszych dzieł – krwawe niebo. Wszystko wydarzyło się przy okazji zachodu słońca.

W tym roku jesień wyjątkowo nas rozpieszcza. Daje nam wysokie temperatury, bezchmurne niebo i zapadające w pamięć zachody słońca. Ten dzisiejszy był szczególny, bo przywodził na myśl jedno skojarzenie – krwawy. Nie chodzi jednak o żadną tragedię, a o jedyne w swoim rodzaju zjawisko atmosferyczne.

Wiatry wiejące w stronę Europy przyniosły nad nią masy saharyjskiego piasku, który w połączeniu z parą wodną i innego rodzaju pyłami tworzy efekt czerwonego nieba, które szczególnie wspaniale wyglądać będzie przy końcu dnia.

Efekt spowodowany jest innym niż zwykle załamaniem światła, które przechodzi przez północnoafrykański piasek. Tylko niektóre jego fale dotrą do naszego oka, powodując, że niebo będzie dla nas czerwone. Już dziś rano wynik tego połączenia widoczny był nad Wielką Brytanią, ale stało się to za dnia. Wyjątkowy zachód słońca jest doskonałą okazją, by podziwiać piękno, jakim różnorodność naszej planety.

źródło: wp.pl

Te zdjęcia Czerwonej Planety zrobią na tobie WRAŻENIE!

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością