Bardzo gorąca atmosfera pod Pałacem Prezydenckim. Pod siedzibą Andrzeja Dudy zebrały się tłumy protestujących Polaków. Tłum z każdą chwilą staje się coraz większy, a sytuacja coraz bardziej destabilizuje.

Jak wynika z przekazów medialnych, pod Pałacem zebrało się grube kilkaset osób. Protestujący mają ze sobą kartki z napisem „Konstytucja”. Na prowizorycznie zbudowanej scenie ustawiony jest fortepian, który przygrywa protestującym. Oprócz muzyki z głośników płyną także cytaty z Konstytucji RP.

 Przyszli ze świecami, mają też kartki z napisem Konstytucja. Na rozstawionej scenie jest fortepian, gra muzyka. Odczytywane są też fragmenty ustawy zasadniczej – podają media.

Już dawno nie było w stolicy tak głośnych protestów. Politycy są zaskoczeni tym bardziej, że protest był całkowicie nieoczekiwany. Szczególnie zdziwiony jest sam prezydent, który dotąd cieszył się rosnącym poparciem społeczeństwa – także wśród opozycji.

Wiadomo już, że za protestem stoi organizacja Akcja Demokracja. Organizatorzy oświadczyli, że protest to wyraz sprzeciwu wobec reformy sądownictwa w jakimkolwiek wydaniu. Ich zdaniem to, co zaproponuje Duda, wcale nie będzie lepsze od tego, co próbowało przepchnąć PiS. Duże zastrzeżenia protestujący mają także do formy, w jakiej sporządzane były ustawy prezydenta – ten wcale nie konsultował ich ze społeczeństwem.

źródło: tvn24.pl

Czy za chwilę nadejdzie KONIEC ŚWIATA? Oto znaki!

Zobacz również