W niedzielny wieczór atmosfera w stolicy Polski sięgnęła zenitu. W Warszawie przed budynkiem jednej z najważniejszych instytucji w naszym państwie pojawił się pokaźnych rozmiarów tłum.

O co właściwie chodzi? Tłum zebrał się pod budynkiem Sądu Najwyższego. Pojawiły się transparenty Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP. Żeby tego było mało, wspierają ich także zwykli Polacy, którzy niechętni zmianom w systemie sądownictwa, postanowili się włączyć do protestu.

– Od prezydenta RP, jako strażnika Konstytucji, żądaliśmy wtedy zawetowania pisowskich ustaw. Prezydent po złożeniu weta wobec dwóch ustaw zapowiedział przygotowanie własnych propozycji dotyczących SN i KRS. Czekaliśmy na zapowiadane projekty i doczekaliśmy się ich 26 września, i niestety, zawiedliśmy się – mówią członkowie KOD.

Protesty zostały jednak zorganizowane nie tylko w Warszawie. Gorąco jest także w innych największych miastach Polski, w których także ludzie powychodzili na ulice. Tam także widać transparenty KOD i słychać okrzyki „Konstytucja!”. Jak mówią ludzie, ponad dwa miesiące temu ich protesty doprowadziły do weta prezydenckiego. Teraz to oni chcą zawetować ustawy prezydenta Andrzeja Dudy.

...

Zobacz również

źródło: twitter.com/Polskawruinie1
źródło: twitter.com/WachPiotr
źródło: twitter.com/WachPiotr
źródło: twitter.com/PO_Slask
źródło: twitter.com/NPolubiec
źródło: twitter.com/PabierowskiL

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków