Pod Kancelarią Premiera znów zebrały się tłumy. Ludzi z każdą chwilą jest coraz więcej. W demonstracji biorą udział przedstawiciele licznych sił politycznych. Czego domagają się od Premier Szydło protestujący?

Pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów od ok. 12 zbiera się coraz większy tłum. Jest to demonstracja związana z trwającym od kilkunastu dni protestem głodowym lekarzy-rezydentów. Tłumy, które zebrały się pod Kancelarią Premiera, okazują wsparcie głodującym lekarzom oraz domagają się spełnienia ich postulatów.

Pod Kancelarią Premiera pojawili się nie tylko lekarze i przedstawiciele związków zawodowych, ale także osoby związane z opozycyjnymi siłami politycznymi. Wśród polityków obecnych na miejscu jest między innymi Barbara Nowacka związana z inicjatywą „Ratujmy kobiety”, a wcześniej z partią „Twój Ruch” Janusza Palikota. Obecny jest na miejscu także Adrian Zandberg, występujący zazwyczaj jako przedstawiciel lewicowej partii Razem.

Demonstranci domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8% PKB z perspektywą wzrostu aż do 9%. Chcą ponadto działań rządu, prowadzących do zmniejszenia kolejek i wzrostu liczby personelu medycznego.

Młodzi lekarze-rezydenci głodują w związku z tą inicjatywą już od kilkunastu dni. Po drodze wprawdzie dwukrotnie zawieszali głodówkę, ponieważ negocjowali z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz premier Beatą Szydło.

– Nasze spotkania nie przyniosły żadnych wymiernych efektów. Domagamy się całościowego podejścia do reformy. Domagamy się zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do wymaganego przez WHO 6,9% PKB – podkreślał ze sceny przed Kancelarią Premiera Przewodniczący Porozumienia Rezydentów.

fot. twitter.com/polskathetimes
fot. twitter.com/Jakub_Stefaniak
fot. twitter.com/barbaraanowacka
fot. twitter.com/ZandbergRAZEM
fot. twitter.com/PR_OZZL

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz


11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

Źródło: wiadomosci.onet.pl

...

Zobacz również