Co tam się dzieje? Opozycja okupuje mównicę sejmową (video)

Co tam się dzieje? Opozycja okupuje mównicę sejmową (video) Źródło:

Tematem numer jeden w mediach w Polsce wciąż jest plan obozu władzy, który - jak twierdzi opozycja i część mediów - chce ograniczyć wolność mediów i dostęp do informacji obywatelom. W Sejmie robi się coraz goręcej - posłowie opozycji zaczęli okupować sejmową mównicę.

Jak informowaliśmy wcześniej część mediów w Polsce oraz opozycji protestuje dzisiaj przeciwko planom obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości, które chce - jak przekonują - ograniczyć wolność mediów i dostępu do informacji dla obywateli.

Według zgłoszonego przez PiS projektu od nowego roku dziennikarze będą mieli zakaz swobodnego poruszania się po korytarzach sejmowych. Z politykami będą mogli się spotkać i porozmawiać jedynie w jednym wyznaczonym do tego specjalnie miejscu – centrum prasowym. Ponadto każdej redakcji będą przysługiwały zaledwie dwie akredytacje.

ZOBACZ TAKŻE - Takich zdjęć polityków już nie zobaczymy (ZDJĘCIA)

Konflikt pomiędzy opozycją i obozem władzy eskalował z tego powodu do niespotykanego wcześniej poziomu. Posłowie Nowoczesnej i PO postanowili okupować sejmową mównicę.

Wszystko zaczęło się od tego, gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wykluczył z obrad jednego z posłów PO tylko za to, że na mównicę wszedł z kartką "wolne media". W reakcji na decyzję marszałka, jego partyjni koledzy wspierani przez Nowoczesną weszli na mównicę i oświadczyli, że nie zejdą z niej dopóki wykluczony poseł nie zostanie przywrócony.

Podczas okupacji posłowie opozycji skandują takie hasła jak "przywróć posła", "demokracja" czy "wolne media". Od czasu do czasu śpiewają również polski hymn.

https://www.youtube.com/watch?v=C3q5mSKPzbg https://www.youtube.com/watch?v=Ys4nvthE9iY

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News