Tematem numer jeden w mediach w Polsce wciąż jest plan obozu władzy, który – jak twierdzi opozycja i część mediów – chce ograniczyć wolność mediów i dostęp do informacji obywatelom. W Sejmie robi się coraz goręcej – posłowie opozycji zaczęli okupować sejmową mównicę.

Jak informowaliśmy wcześniej część mediów w Polsce oraz opozycji protestuje dzisiaj przeciwko planom obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości, które chce – jak przekonują – ograniczyć wolność mediów i dostępu do informacji dla obywateli.

Według zgłoszonego przez PiS projektu od nowego roku dziennikarze będą mieli zakaz swobodnego poruszania się po korytarzach sejmowych. Z politykami będą mogli się spotkać i porozmawiać jedynie w jednym wyznaczonym do tego specjalnie miejscu – centrum prasowym. Ponadto każdej redakcji będą przysługiwały zaledwie dwie akredytacje.

ZOBACZ TAKŻE – Takich zdjęć polityków już nie zobaczymy (ZDJĘCIA)

Konflikt pomiędzy opozycją i obozem władzy eskalował z tego powodu do niespotykanego wcześniej poziomu. Posłowie Nowoczesnej i PO postanowili okupować sejmową mównicę.

Wszystko zaczęło się od tego, gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński wykluczył z obrad jednego z posłów PO tylko za to, że na mównicę wszedł z kartką „wolne media”. W reakcji na decyzję marszałka, jego partyjni koledzy wspierani przez Nowoczesną weszli na mównicę i oświadczyli, że nie zejdą z niej dopóki wykluczony poseł nie zostanie przywrócony.

Podczas okupacji posłowie opozycji skandują takie hasła jak „przywróć posła”, „demokracja” czy „wolne media”. Od czasu do czasu śpiewają również polski hymn.

https://www.youtube.com/watch?v=C3q5mSKPzbg

https://www.youtube.com/watch?v=Ys4nvthE9iY

bh

...

Zobacz również

Zobacz również