W związku z wznowieniem śledztwa FBI wobec Hillary Clinton, Donald Trump zwiększył swoje szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Jednakże, eksperci zauważają, że USA nie będą już takie same nawet jeśli wybory wygra kandydatka Demokratów.

Donald Trump od początku prowadził swoją kampanię używając ostrego języka i bazując na kontrowersjach. Obraził wielu ludzi i sam był obrażany. Miliarder z Nowego Jorku spowodował, że kampania była najostrzejsza w historii Stanów Zjednoczonych. Przede wszystkim jednak Trump stworzył silny ruch, który nie zniknie po przegranych wyborach.

Miliarder przekuł wściekłość Amerykanów na obecne władze i sytuację w kraju w ruch, którego jest liderem. Uwolnione zostały siły, które nie rozpłyną się po porażce Trumpa. Ludzie skierowali swoją nienawiść w stronę amerykańskiego establishmentu i zauważyli, że są potężną siłą. Uważają, że rozpoczęła się walka z systemem, którego uosobieniem jest według nich Hillary Clinton. Ruch przekonuje, że jest z każdej strony atakowany przez zjednoczone media, a porażkę Trumpa może spowodować jedynie spisek i sfałszowanie wyborów. Oznacza to, że wielu jego członków nie uzna zwycięstwa kandydatki Demokratów. To zaś wytworzy w USA grunt pod zamieszki.

Ponadto, partia Republikanów już nigdy nie będzie taka sama. Formacja została totalnie podzielona w trakcie kampanii, mnóstwo członków wyparło się kandydata wybranego przez większość. Oznacza to, że jeśli Donald Trump przegra, to partia będzie miała gigantyczny problem z wybraniem kandydata w 2020 roku. Jej wizerunek został zmieniony przez piekielnie ostrą kampanię Donalda Trumpa, a umiarkowani kandydaci będą mieli problem z porwaniem tłumów wyborców, którzy w trakcie kampanii ostro przesunęli się na prawo i skierowali swoje ostrze ku establishmentowi.

Sondaże pokazują, że Trump może wygrać wybory, aczkolwiek większość badań nadal wskazuje na przewagę Clinton. Afery zmniejszają siłę kandydatki Demokratów, ale z kolei Trump ma nadal katastrofalny wizerunek w oczach połowy Amerykanów szczególnie po wycieku informacji o rzekomym molestowaniu kobiet. Symptomatyczne jednak jest to, że po seksualnej aferze Trump nie został zatopiony. Każdy inny kandydat po takim ciosie byłby przegrany. Miliarder zmienił jednak Stany Zjednoczone i uwolnił siły, które nie znikną nie nawet, ale wręcz szczególnie w przypadku jego porażki.

Polub fanpage redaktora naczelnego Pikio.pl :

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również

Zobacz również