Nie milkną spekulacje na temat pogarszającego się stanu zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI. Tydzień temu na swoim Twitterze o modlitwę za byłą głowę kościoła prosił ks. Piotr Studnicki, a opinia publiczna dywagowała na temat słabnącej kondycji Josepha Ratzingera. Zdjęcie opublikowane przez osoby związane ze Stolicą Apostolską rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Niepokoje wiernych rozwiał Prefekt Domu Papieskiego abp Georg Gänswein, który w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że życiu Benedykta XVI nic nie zagraża. O dobrej kondycji papieża przekonują również inni przedstawiciele Watykanu, którzy ogłosili, że w poniedziałek 16 października Ojciec Święty jak zwykle popołudnie i wieczór spędził w ogrodzie watykańskim.

Na dowód, że papieżowi emerytowi nic nie dolega, dyrektor biura prasowego Watykanu Greg Burke zamieścił na Twitterze fotografię Benedykta XVI, na której 90-letni duszpasterz stoi o własnych siłach w towarzystwie dwóch sióstr zakonnych.

Fot. twitter.com

Benedykt XVI był 265. Biskupem Rzymu. Swój urząd pełnił od 19 kwietnia 2005 roku do 28 lutego 2013 roku. Powodem rezygnacji papieża był stan zdrowia i zaawansowany wiek, które utrudniały mu pełnienie posługi. Był to pierwszy przypadek od XIII wieku, kiedy urzędujący papież dobrowolnie zrzekł się swojej funkcji. 90-letni Joseph Ratzinger pozostał jednak w Stolicy Apostolskiej. Obecnie mieszka w klasztorze usytuowanym na terenie Ogrodów Watykańskich.

Źródło: wprost.pl

8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

Zobacz również