Od kiedy prace TVP nadzoruje Jacek Kurski, telewizji nie zdarzyło się emitować materiałów, godzących w dobry wizerunek PiS. Ostatni odcinek programu „Minęła 20” jest w tym kontekście zaskakujący. Zwłaszcza, że obecny w studio gość nie zaatakował byle szeregowego posła PiS a.. samego prezydenta!

Tematem programu, emitowanego w TVP Info był projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. W studio gościł m.in. Jerzy Targalski. Historyk i politolog komentował postawę Andrzeja Dudy wobec ustawy o SN.

Prezydent postawił wczoraj ultimatum. Jest gotowy podpisać kontrowersyjny projekt na swoich warunkach. Tylko, jeżeli rząd przyjmie jego nowelę ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zakłada ona, że sędziów do KRS Sejm będzie wybierał większością 3/5 głosów.

Targalski, ku zdumieniu prowadzącego rozmowę dziennikarza, skrytykował prezydenta. Historyk wyraził opinię, że Duda swoim ultimatum godzi w wizerunek PiS.

 – W ten sposób, poprzez Targowicę, i Berlin uzyskuje prawo weta. W praktyce oznacza to, że w sądownictwie nic się nie zmieni i to będzie miało katastrofalne skutki dla PiS-u, bo będzie odebrane przez przeciętnego wyborcę jako coś ukartowanego, że PiS nie jest zdolny do przeprowadzenia zmian, bo miał ich dokonać, nie pudrowania, ale zmiany systemu – mówił gość programu.

Co ciekawe, w „Minęła 20” wypowiadał się również Marian Kowalski. Były kandydat na prezydenta z ramienia Ruchu Narodowego zdążył powiedzieć, że Andrzej Duda sympatyzuje z opozycją. Wówczas nagranie TVP Info urwało się.

źródło: NaTemat

 

...

Zobacz również

Zobacz również