Co oznacza imię dziecka Meghan Markle? Zaskakujące tłumaczenie

Co oznacza imię dziecka Meghan Markle? Zaskakujące tłumaczenie Źródło: Facebook/Meghan, Duchess of Sussex

Co oznacza imię dziecka Markle? Księżna Meghan i książę Harry zdradzili, jak nazwali swojego nowonarodzonego syna - Archie. Jakie to imię ma pochodzenie i kto jeszcze je nosił?

Co oznacza imię dziecka Markle? Zaskakujące tłumaczenie

Co oznacza imię dziecka Markle? Syn księżnej Meghan i księcia Harry'ego przyszedł na świat 6 maja. Para od razu zdradziła, jak planuje nazwać swojego potomka - Archie, czyli skrócona wersja imienia Archibald.

Archibald to imię pochodzenia germańskiego, które składa się z dwóch członów: ecran, oznaczającego "prawdziwy, autentyczny" oraz bald - "śmiały, odważny". Imię jest szczególnie popularne w Szkocji, gdzie nosi je choćby prawnik, arystokrata i polityk Archibald Campbell. W Polsce imię funkcjonuje jako Archibald, Archambałt, Archambuł, Erkinbold i Erkambaldus, jednak żadna z tych form nie zyskała popularności.

Archie, według portalu Nameberry.com, należy do 20 najpopularniejszych imion w Wielkiej Brytanii. Wśród znanych osób noszą je między innymi Archie Kao - amerykański aktor, były piłkarz Archie Manning, czy muzyk jazzowy Archie Shepp. Ostatnio popularność imienia wzrosła dzięki serialowi dla nastolatków "Riverdale", którego głównym bohaterem jest Archie Andrews. Serial powstał na podstawie znanej wśród młodzieży serii komiksów.

Archie - syn księżnej Meghan i księcia Harry'ego jest najmłodszym członkiem rodziny królewskiej 

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, bo tak brzmi pełne imię najmłodszego potomka rodziny królewskiej, jest siódmy w linii do brytyjskiego tronu, chociaż chłopiec nie odziedziczył tytułu książęcego. Istnieje jednak możliwość, że otrzyma go od swojej prababci - królowej Elżbiety, która podobny gest uczyniła wobec potomków księcia Williama i księżnej Kate, nadając tytuły książęce Charlotte i Luisowi.

Jako pierwsi o narodzinach chłopca dowiedzieli się członkowie najbliższej rodziny księcia Harry'ego - królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip, ojciec Harry'ego - książę Karol, książę William i jego żona - księżna Kate. W oficjalnym oświadczeniu podano, że dziecko jest zdrowe, a jego matka czuje się dobrze. Chłopiec ważył po narodzinach 3,2 kg. 

Para książęca serdecznie podziękowała wszystkim za wsparcie w wyjątkowym czasie ich życia i chętnie podzieliła się z mediami imieniem, które wybrała dla swojego najmłodszego potomka. 

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News