Cała Turcja chce zlinczować Donalda Tuska. Internauci z Turcji ubliżają szefowi Rady Europejskiej, który zabrał głos w sprawie konfliktu między Turcją a Cyprem.

Konflikt między tymi dwoma krajami narasta z każdym dniem. Wszystko dlatego, że Cypr chce przeprowadzić podwodne poszukiwania złóż gazu, a Turcja blokuje im te działania, ponieważ na tym obszarze trwają właśnie manewry ich floty wojennej. Władze Cypru wynajęły statki, a sześć tureckich okrętów blokuje im dostęp do akwenu.

ZOBACZ TAKŻE: To koniec. Najnowsze dowody pogrążają Tuska do końca

Ankara do tej pory nie uznaje niepodległości Cypru, choć swoją niepodległość ogłosili już w 1960 roku. Przez wiele lat walczyli z Grecją o tę wyspę, ostatecznie Turcja zaproponowała podział na dwie części, na co nie przystała Grecja. Cypr należy do państw członkowskich Unii Europejskiej.

Cała Turcja chce zlinczować Donalda Tuska

Donald Tusk zabrał głos w sprawie tego konfliktu i zaapelował do tureckich władz, by respektowały suwerenność Cypru i zaprzestały blokowania ich działań.

ZOBACZ TAKŻE: Wyjście z Unii pewne?! Tusk ujawnił, co mówią w Brukseli za kulisami

Te słowa nie spotkały się z zadowoleniem tureckiej społeczności, która dała do zrozumienia Tuskowi, że mają jego apel w głębokim poważaniu. W internecie padło bardzo wiele nieprzychylnych szefowi Rady Europejskiej komentarzy. Najlżejszy epitet, jaki mógł przeczytać, to „Ty gnoju”.

ZOBACZ TAKŻE: Juncker z hukiem wyrzuca Tuska! Wiemy kto go zastąpi

Jak kiedyś nazywał się Solorz-Żak? Kto by na to wpadł! Znani Polacy, którzy zmienili nazwiska


Selfie od tyłu? Oto najseksowniejsze belfie gwiazd [ZOBACZ!]