Co on gada?! Internauci nabijają się z DZIWACZNEJ reakcji Kuchcińskiego

Co on gada?! Internauci nabijają się z DZIWACZNEJ reakcji Kuchcińskiego

Wczoraj w Sejmie Rzeczpospolitej odbyła się gorąca debata dotycząca nowej ordynacji wyborczej, którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Po wystąpieniu jednego z posłów, marszałek Kuchciński popełnił gafę, która nie uszła uwadze twitterowiczów. Dziś internauci nabijają się z dziwacznej reakcji polityka. 

Humorystyczne nagranie znalazło się w sieci niedługo po tym, jak powstało. Widać na nim, jak poseł Sachajko z Kukiz'15 kończy swoje wystąpienie w obronie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Następne da się usłyszeć, jak marszałek Kuchciński wypowiada słowa, z których tak bardzo internauci się nabijają. Film zebrał wiele polubień i sporo komentarzy. Internauci próbowali dociec w nich przyczyny gafy. Najbardziej prawdopodobna wersja zdarzeń jest taka, że marszałek niedosłyszał wypowiedzi posła ugrupowania Pawła Kukiza i pomylił "JOW-y" z osobą. - A w nawiązaniu do wczorajszego dnia - uważam, że JOW-y powinny zostać - powiedział Sachajko. - Kto? O kim mowa? - dopytywał się swoich współpracowników Kuchcińskich.

Możliwa reforma

Proponowana przez Prawo i Sprawiedliwość reforma ordynacji wyborczej składa się z wielu pięknych sformułowań, lejących miód na serce każdego wielbiciela uczciwości i wolności. Zakłada ona transparentność oraz zlikwidowanie wszelkiej możliwości fałszerstw. Jego pełen projekt trafić ma do Sejmu już w przyszłym tygodniu. Pomysł został szeroko oprotestowany przez opozycję, która uważa go za zamach na demokrację i próbę ustanowienia porządku przychylnego jedynie Prawu i Sprawiedliwości. Zakłada on także likwidacje JOW-ów, przeciwko czemu najmocniej protestuje Kukiz'15. https://twitter.com/pomaska/status/934025215830568960 źródło: Twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News