Co na to prezes?! Morawiecki ujawnił, kiedy wejdziemy do strefy euro

Co na to prezes?! Morawiecki ujawnił, kiedy wejdziemy do strefy euro

Wreszcie jest! Jasna deklaracja premiera Morawieckiego, kiedy Polska wejdzie do strefy euro. Szef rządu puścił parę z ust! Jeśli nie skonsultował tego z prezesem PiS, Kaczyński może być mocno wkurzony!

Do tej pory rząd Prawa i Sprawiedliwości był bardzo wstrzemięźliwy jeśli chodzi o deklaracje terminu wejścia Polski do strefy euro.

W końcu wiadomo, kiedy Polska wstąpi do euro

ZOBACZ TAKŻE: Międzynarodowa klęska PiS! Ucierpimy WSZYSCY Zgodnie z wymogami unijnymi Polska zobowiązana jest zadeklarować datę przystąpienia do wspólnej dla UE strefy walutowej. Politycy opowiadający się za pozostaniem przy "złotówce" wymyślają różne dziwne daty. Na przykład Korwin-Mikke mawia przewrotnie, że idealny byłby rok 2222. Teraz mamy jasną deklarację szefa polskiego rządu. Kiedy przyjmiemy euro? Wszystko zależy od szybkości rozwoju polskiej gospodarki. Morawiecki powiedział bowiem, że: Potrzeba wielu lat mocnego wzrostu gospodarczego, dojścia do poziomu 80-90 proc. dochodu rozporządzalnego najbogatszych krajów tj. Holandii, Niemców itd. oraz konwergencji struktur różnych gospodarek w różnych sektorach.

Wszystko zależy od rozwoju gospodarki

ZOBACZ TAKŻE: "Po wyborach rezygnujemy z euro". Unię sparalizowało Czyli wszystko w rękach rządu. Im szybciej polska gospodarka urośnie do wskaźników, o których mówił premier, tym prędzej nasz kraj wstąpi do strefy euro. Część specjalistów twierdzi, że jest to jednak bardzo odległa wizja. Tak uważa główny ekonomista BCC Stanisław Gomułka: Ja wolałbym zamiast dochodu rozporządzalnego, który określa, poziom naszych wydatków po odliczeniu kosztów stałych, jak np. czynsz mieszkania, dochód PKB per capita. Wychodząc z komunizmu, Polska miała ok. 35 proc. PKB na głowę mieszkańca Niemczech, teraz jest to ok. 55 proc. Poziom 80-90 proc. osiągniemy może za kilkadziesiąt lat. Jest to tak odległa perspektywa, że nawet nie warto jej komentować i to przyjmując warunek, że nasz kraj przejdzie bardzo poważne reformy - wyjaśnił Gomułka Jak na razie polskie władzy w dyplomatyczny sposób obchodzą obowiązek zadeklarowania terminu wejścia do strefy euro. Piastująca stanowisko ministra finansów Teresa Czerwińska na łamach Rzeczpospolitej powiedziała natomiast ostatnio, iż nasz kraj nie powinien porzucić mechanizmu prowadzenia własnej, elastycznej polityki monetarnej, który jest przydatny w momencie różnego typu szoków, czy stresów zewnętrznych. Źródło: businessinisder.com.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News