Co Kaczyński miał na myśli? “Nad przyszłością tego człowieka trzeba się zastanowić”

Co Kaczyński miał na myśli? “Nad przyszłością tego człowieka trzeba się zastanowić” Źródło: źródło: flickr.com, emaze.com

Stosunek partii rządzącej wobec Platformy Obywatelskiej jest znany chyba wszystkim Polakom. PiS wyraźnie odcina się od tego, co robili ich poprzednicy i określa politykę centrowej partii wyraźnie negatywnie. Gromy zwłaszcza sypią się na jej byłego lidera, Donalda Tuska.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie szczędzą krytyki pod adresem Tuska, który stał się swoistego rodzaju wrogiem polityki PiS numer jeden. Powszechnie znane są już pomysły PiS dotyczące tego, by Tuska postawić przed sądem. Jak dotąd formacja rządząca nie precyzowała jednak dlaczego.

W sprawie Donalda Tuska wypowiedział się ostatnio lider PiS, Jarosław Kaczyński. Ten w wywiadzie udzielanym dla TVP stwierdził, że Donald Tusk przekracza swoje kompetencje na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej i działa przeciw polskim interesom.

 - On dalece przekracza swoją rolę jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Działa przeciwko interesowi Polski. Nie po raz pierwszy, bo kiedy popierał te kary za nieprzyjmowanie uchodźców, to działał wprost przeciw polskim interesem - mówił Kaczyński w wywiadzie dla szczecińskiej telewizji publicznej.

Jak ocenił były premier, wszyscy Polacy powinni zastanowić się nad rolą Tuska w życiu publicznym naszego kraju. Kaczyński zasugerował bowiem, że Tusk ma problem ze swoją ojczyzną.

 - To człowiek, nad którego przyszłością należy się zastanowić. Każdy Polak powinien się zastanowić, czy człowiek, który działa przeciw polskim interesom, powinien uczestniczyć w życiu publicznym naszego kraju, naszej ojczyzny. Bo z tą ojczyzną w wypadku Donalda Tuska jest jakiś kłopot - komentował Kaczyński.

Takie słowa z ust ważnego polityka partii rządzącej zapowiadają zdecydowanie czarne chmury nad Donaldem Tuskiem. Twórca Platformy Obywatelskiej nie ma szans na otrzymanie poparcia ze strony Polski w kwestii jego reelekcji na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Niepewna przyszłość czeka go też w Polsce, gdzie PiS na pewno nie zapomni mu 8 lat rządów Platformy. Wciąż nie wiadomo jednak, co dokładnie partia Kaczyńskiego planuje w sprawie Tuska.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News