cmentarze otwarte prezydent miasta decyzja
Wikimedia Commons kjb
Joanna Szwalikowska - 31 Października 2020

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

Cmentarze w mieście nie zostaną zamknięte. Prezydent miasta podjął decyzję oraz przekazał dobitny komunikat. Nikt nie zostanie ukarany mandatem.

Cmentarze w mieście pozostaną otwarte. Prezydent miasta przekazał swoją decyzję oraz dobitny komunikat. Nikt nie zostanie ukarany mandatem.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Cmentarze pozostaną otwarte. Prezydent miasta opublikował dobitny komunikat

- Bramy cmentarzy w Przemyślu pozostaną otwarte - napisał prezydent miasta, Wojciech Bakun. Jak przekazał w swoim komunikacie, rozporządzenie wydane przez rząd nie obliguje do tego, by bramy pozostały zamknięte, ponieważ istnieje możliwość uczestniczenia w pogrzebach oraz czynnościach z nimi związanych. Jak zapewnił, żaden z mieszkańców, którzy zdecydują się odwiedzić cmentarze, nie zostanie ukarany mandatem przez straż miejską.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Jak ogłosił premier, od 31 października do 2 listopada cmentarze pozostaną zamknięte ze względu na szybko rosnącą liczbę nowych zakażeń. W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane stosowne rozporządzenie, według niego jednak zamknięcie cmentarzy nie obowiązuje w przypadku uroczystości pogrzebowych oraz związanych z nimi czynności.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy została ogłoszona w piątek 30 października około godziny 16, czyli dosłownie kilka godzin przed wprowadzeniem nowego rozporządzenia w życie. W dodatku wcześniej rząd wielokrotnie zapowiadał, iż nie chcą zamykać cmentarzy na czas obchodów Wszystkich Świętych. Ostateczna decyzja okazała się ogromnym ciosem w sprzedawców kwiatów oraz zniczy, którzy kupili towar z wyprzedzeniem w hurtowniach.

W niektórych miejscach w Polsce pomimo wydanego rozporządzenia cmentarze pozostaną jednak otwarte. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w Przemyślu w województwie podkarpackim. Wojciech Bakun, prezydent miasta, opublikował na Facebooku komunikat, w którym poinformował, że cmentarze pozostaną otwarte.

Jak przekazał prezydent, rozporządzenie obowiązuje zakaz wejścia na cmentarz z wyjątkiem sytuacji, gdy będzie odbywał się tam pogrzeb oraz związane z nim czynności. Prezydent miasta uznał więc, że w tym przypadku nie ma stosownych obligacji do władz miasta, by bramy cmentarzy pozostały zamknięte.

- Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby) - napisał prezydent miasta na Facdebooku, dodając, iż bramy do wszystkich cmentarzy w mieście pozostaną otwarte. Jak dodał Bakun, osoby odwiedzające cmentarz, nie zostaną ukarane mandatem przez Straż Miejską.

- Straż Miejska została powołana po to, żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuję, że nikt za to mandatu nie dostanie - zapewnił prezydent miasta na Facebooku.

Dzisiaj grzeje:

1. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

2. Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon i zaczęło się, ludziom aż odebrało mowę

3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic

Wojciech Bakun obiecał również pomoc dla osób, które wykupiły miejsca na handel pod cmentarzami. Zagwarantował, że problem zostanie w jakiś sposób z pewnością rozwiązany, a prace nad tematem rozpoczną się w poniedziałek.

Na podobny krok zdecydował się proboszcz z parafii w Ksawerowie w województwie łódzkim. Duchowny nie zamknął bram cmentarza oraz przemianował go na "park cmentarny". Na terenie cmentarza pojawiła się policja, która usiłowała nakłonić księdza do zamknięcia bram, ten jednak mimo wszystko, nie zgodził się.

cmentarze otwarte prezydent miasta

Źródło: Facebook Wojciech Bakun

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko przytuliło się do ogromnego rottweilera. Reakcja psa jedna na milion
  2. Anna Lewandowska zaapelowała do wszystkich Polaków. Wszystko na dzisiejszy dzień, mądre i smutne słowa (FOTO)
  3. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  4. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  5. Nakaz obowiązuje od wtorku przez kolejne 2 tygodnie, premier ogłosił. Polacy nie mają wyjścia
  6. Ważna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieni
  7. Makłowicz na poprawę nastroju zrobił nietypowe gołąbki. Ma do wszystkich ważny apel

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta PL, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News