Cmentarz jest zamknięty
Pixabay.com jozefbabij
Monika Majko - 1 Listopada 2020

Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Cmentarz jest zamknięty, jednak im to nie przeszkadza. Polacy kombinują, jak dostać się na nekropolię, niewiarygodne, do czego dochodzi w polskich miastach.

Cmentarz pozostanie zamknięty do jutra, to jednak nie stanęło im na przeszkodzie. Niewiarygodne, do czego posunęli się Polacy, by odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych w dzień Wszystkich Świętych. Policjanci patrolują nekropolię w całym kraju.

Cmentarz zostanie ponownie otwarty dopiero 3 listopada

W związku z piątkowym ogłoszeniem premiera Mateusza Morawieckiego, cmentarze w Polsce zostały okresowo zamknięte na czas obchodów Wszystkich Świętych. Wstęp na nekropolie jest zakazany od 31 października do 2 listopada br.

- Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć - tłumaczył premier Morawiecki.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Decyzja rządu zszokowała wielu Polaków, którzy już w piątek tłumnie ruszyli na groby bliskich zmarłych, by zdążyć przed zamknięciem cmentarzy. Ci, którzy nie mieli czasu ich odwiedzić powinni poczekać z wizytą przynajmniej do 3 listopada. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są tak cierpliwi.

Jak donoszą dziennikarze RMF 24, przy cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie od wczoraj pojawiają się osoby, które próbują dostać się na teren nekropoli wraz z żałobnikami. Z zakazu przebywania na cmentarzach wyłączone są osoby, które biorą udział w ceremoniach pogrzebowych. Rano 31 października na olsztyńskiej nekropolii odbyły się dwa pochówki.

- Pamiętajmy, że ograniczenia w zakresie wstępu na cmentarz, mają na celu ograniczenie transmisji wirusa, który pochłania coraz więcej ofiar. Bardzo dużo zależy od naszej samodyscypliny i solidarności w tym trudnym czasie. Przypominamy o tym wzywając do pozostania w naszych domach i odłożeniu wizyt na grobach bliskich w innym czasie - zaapelował w rozmowie z portalem onet.pl Mariusza Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Wizyta na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych jest dla wielu Polaków ważną tradycją

Wielu Polaków próbuje również nielegalnie odwiedzać cmentarze korzystając z bocznych wejść i w ten sposób ominąć policjantów, którzy patrolują polskie nekropolie. Jak przekazał rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski, do tej pory lokalna policja w nie odnotowała jednak żadnych prób o interwencję od zarządców cmentarzy.

- Policjanci są odpowiedzialni za egzekwowanie tych ograniczeń, można spodziewać się więcej patroli w okolicy cmentarzy, a w uzasadnionych przypadkach na osoby niestosujące się do wprowadzonych na ten krótki czas ograniczeń mogą być podejmowane przewidziane przepisami kroki prawne - przekazał Mariusza Ciarka. Podobnie jest w całej Polsce, nie odnotowano "szturmowania" cmentarzy za wszelką cenę, nie wystawiono mandatów. Jednak o przebiegłych osobach, które chciały dołączyć do żałobników kompletnie im obcego zmarłego, mówi już cała Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon i zaczęło się, ludziom aż odebrało mowę

3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic

Z kolei oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk dodał, że funkcjonariusze monitorujący okoliczne nekropolie nie odnotowali jeszcze żadnych incydentów. handlarze przycmentarni przenieśli się ze swoim towarem na targowisko miejskie i zachęcają klientów do kupna kwiatów w celu ozdoby domu lub balkonu, a także do zrobienia zapasów zniczy na czas, kiedy cmentarze ponownie zostaną otwarte dla odwiedzających.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko przytuliło się do ogromnego rottweilera. Reakcja psa jedna na milion
  2. Anna Lewandowska zaapelowała do wszystkich Polaków. Wszystko na dzisiejszy dzień, mądre i smutne słowa (FOTO)
  3. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  4. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  5. Nakaz obowiązuje od wtorku przez kolejne 2 tygodnie, premier ogłosił. Polacy nie mają wyjścia
  6. Ważna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieni
  7. Makłowicz na poprawę nastroju zrobił nietypowe gołąbki. Ma do wszystkich ważny apel

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News