Dieta poprawiająca płodność? Niektórzy uważają, że pomaga

Dieta poprawiająca płodność? Niektórzy uważają, że pomaga Źródło: Fot. Pixabay.com

Ciąża jest marzeniem wielu matek, które są bezpłodne. Według statystyk dotyczy to coraz większej ilości kobiet. Niektóre źródła podają, że nawet co czwarta kobieta może doświadczać tego problemu, co wiąże się z wieloletnim odwiedzaniem lekarzy w celu poszukiwania pomocy. Lekarze często bagatelizują wpływ diety w leczeniu bezpłodności, a wystarczy wdrożyć tych kilka produktów, aby zwiększyć szanse na poczęcie.

Ciąża jest dla wielu polskich kobiet nieosiągalna. Wszystko z powodu niepłodności, która często ujawnia się nagle, gdy świadomie decydują się one na macierzyństwo. Zdesperowane kobiety poszukują wówczas pomocy u lekarzy, którzy proponują liczne zabiegi, a także inne metody, które często okazują się nieskuteczne. Tymczasem możesz pomóc sobie sama za pomocą diety, którą jesteś w stanie zwiększyć szansę na zajście w ciążę. Oto kilka produktów, które powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie.

Ciąża z tymi produktami w końcu będzie możliwa?

Zanim zaczniemy analizę produktów, które warto wdrożyć do swojej codziennej diety, warto zwrócić uwagę na te, które z pewnością powinny z niej zniknąć. Z pewnością warto zrezygnować z kofeiny, a także wszelkiego rodzaju innych używek. Każdy świadomy jest szkodliwości papierosów. Dlaczego jednak należy zrezygnować z alkoholu? Przede wszystkim spowodowane jest to hormonami, na których produkcję mocno wpływają wysokie procenty. To samo tyczy się także kofeiny, bowiem wpływa ona na zwężanie się naczyń krwionośnych, które tworzą przecież macicę.

Dobrze, wiemy już z czego powinniśmy zrezygnować. Zatem, co warto jeść? Otóż przede wszystkim do swojej diety powinniśmy włączyć dużo zielonych, liściastych warzyw, a także nasion strączkowych. Są one bogate w foliany, czyli substancje, które wspierają układ krwiotwórczy, a także, gdy już dojdzie do poczęcia, wspomagają rozwój układu nerwowego płodu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poza tym do diety koniecznie włączyć należy buraki, orzechy w każdej postaci, morele, a także ryby. Wszystkie one bogate są w żelazo. Składnik ten, którego niedobory często obserwowane są u polskich kobiet, pomaga zachować prawidłowy wzrost płodu.

Co ciekawe, według niektórych badań kobiety, które pragną zajść w ciążę, powinny pić dużo pełnotłustego mleka. Kilka lat temu opublikowano raport jednej z placówek Harvardu, w którym to badano wpływ wspomnianego produktu na płodność. Porównywano kobiety, które spożywały pełnotłuste mleko, a także te, które nie piły go wcale. Wynik był naprawdę zaskakujący, bowiem w pierwszej grupie kontrolnej bezpłodnych kobiet było o 22% mniej. To niewiarygodne, szczególnie zważywszy na fakt, że tego typu mleko jest dostępne dla każdego. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby pić codziennie pełnotłusty nabiał.

Na koniec warto wziąć pod uwagę ogólne zasady, które proponuje WHO. Przede wszystkim warto zrezygnować z fast-foodów, słodyczy, a także do codziennego harmonogramu wpleść lekki trening fizyczny. Z pewnością nie zaszkodzi, a na pewno pozytywnie wpłynie na ogólne zdrowie przyszłej matki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska w SZOKUJĄCYCH słowach o emeryturze Polaków. "Praca do 80. roku życia lub więcej". Czy ona OSZALAŁA?
  2. Córka znanego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  3. Wzruszające słowa Lipowskiej o ś.p. Witoldzie Pyrkoszu. Łzy w oczach
  4. Tysiące demonstrantów na ulicach Francji. Są wściekli, że rząd odbuduje Notre Dame
  5. Szelągowska zdradziła kapitalny sposób na wspaniałe pisanki. Kilka chwil i prawdziwe dzieła sztuki gotowe
  6. Seria ataków na kościoły w Sri Lance. Nie żyje ponad 50 osób

Źródło: Poradnik Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News