Coś od 60 lat rosło jej w brzuchu, myślała, że to guz. Diagnoza lekarzy ją zdruzgotała

Coś od 60 lat rosło jej w brzuchu, myślała, że to guz. Diagnoza lekarzy ją zdruzgotała Źródło: CNN

Ciąża była jej wielkim marzeniem, jednak nigdy nie została matką. Była przekonana, że w jej brzuchu rozwija się ogromny guz. Dopiero po latach lekarze odkryli przerażająca prawdę.

Ciąża nie była jej pisana, nigdy nie miała dzieci. Jej brzuch jednak w nienaturalny sposób powiększał się przez wiele lat. Kobieta była przekonana, że to guz i właśnie z jego powodu nie mogła zostać matką. Kiedy po latach lekarze przeprowadzili dokładne badania, odkryli przerażającą prawdę. Staruszka nie mogła uwierzyć w to, co ją spotkało.

Ciąża była jej marzeniem, które nigdy się nie spełniło

Estela Melendez przez wiele lat pragnęła zajść w ciążę, jednak nigdy nie została matką. Mieszkała wraz z mężem w miejscowości La Boca w Chile. Gonzales był żeglarzem i rybakiem, a ich życie nie różniło się od życia innych małżeństw, choć nie doczekali się nigdy potomstwa. Kiedy mężczyzna zmarł w wieku 91 lat, kobieta bardzo to przeżyła. Od dawna miała problemy zdrowotne, jednak po stracie ukochanego, jej stan bardzo się pogorszył.

W czasach kiedy Estela była młoda, opieka medyczna nie była zaawansowana. Kobieta od wielu lat czuła, że w jej brzuchu rośnie guz. Rozwijał się jednak praktycznie bezobjawowo, więc ignorowała jego obecność, z czasem zapominając nawet o chorobie. Kiedy zmarł jej ukochany mąż, stan zdrowia staruszki znacznie się pogorszył. Kobieta zaczęła miewać mocne bóle stawów i kłopoty ze słuchem, często się również przewracała. Po jednym z upadków, trafiła do szpitala. Lekarze wykonali prześwietlenie, by sprawdzić, czy nie doszło do żadnego złamania. Wtedy odkryli coś, co zupełnie wszystkich zszokowało.

Kobieta nie miała dzieci, ale 60 lat wcześniej rozwinęła się u niej ciąża brzuszna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze na prześwietleniu znaleźli w brzuchu kobiety ogromnego guza, który po dalszych badaniach okazał się obumarłym płodem. Estela zaszła w ciążę 60 lat temu, jednak rozwinęła się u niej rzadka postać ciąży brzusznej, co oznacza, że dziecko rosło poza macicą. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Bardzo smutna wiadomość od Damiana Kordasa tuż po zwycięstwie w "Tańcu z gwiazdami". Współczujemy

Taka sytuacja zdarza się 10-30 razy na 100 tysięcy przypadków zapłodnień i z reguły kończy się śmiercią płodu. Kobieta była w zupełnym szoku, nie miała pojęcia, że przez lata nosiła w sobie zmarłego potomka. Lekarze postanowili nie usuwać zwapnionego płodu z organizmu kobiety. W jej wieku wiązałoby się to z ogromnym ryzykiem powikłań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejny "Taniec z gwiazdami" już bez Iwony Pavlović?! Najostrzejsza jurorka zabrała głos, fani są zaniepokojeni
  2. Coś od 60 lat rosło jej w brzuchu, myślała, że to guz. Diagnoza lekarzy ją zdruzgotała
  3. Jak mógł to zrobić własnemu synkowi?! Kamera monitoringu nagrała, jak ojciec postąpił z 3-letnim dzieckiem
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

źródło: Jest pozytywnie

Następny artykuł