Wielka tragedia w polskim szpitalu podczas cesarskiego cięcia. Noworodek nie żyje

Wielka tragedia w polskim szpitalu podczas cesarskiego cięcia. Noworodek nie żyje Źródło: .

Ciąża młodej mamy przebiegała prawidłowo, a wręcz książkowo. W 33. tygodniu musiała udać się do szpitala, ponieważ czuła, że rodzi. Kiedy trafiła na salę porodową nie przewidywała, że w tym miejscu rozpocznie się jej gehenna.

Ciąża musiała zostać przerwana. Mama miała nadzieję, że trafiła pod opiekę wykwalifikowanej kadry - w rzeczywistości musi teraz pochować swoje małe dziecko. Podczas cesarskiego cięcia noworodek doznał poważnego urazu.

Ciąża musiała zostać przerwana w 33. tygodniu. Na porodówce mamę spotkał koszmar

6 listopada do szpitala w Kępnie w województwie wielkopolskim zgłosiła się kobieta w 33. tygodniu ciąży. Lekarze z pomocą pielęgniarek wykonali potrzebne badania i podjęto decyzję, że trzeba natychmiast wykonać cesarskie cięcie. Kobietę zabrano na salę porodową, a tam rozegrał się prawdziwy koszmar.

Podczas cesarskiego cięcia lekarze zauważyli, że dziecko może z trudnością opuścić brzuch mamy. Było bowiem wsunięte w kanał rodny - próbowało przyjść na świat jeszcze zanim skalpelem wykonano cięcie. Osoby przyjmujące poród zdecydowały się "przepchać" dziecko w taki sposób, jakby jednak doszło do porodu naturalnego. To w tym kluczowym momencie noworodek doznał urazu głowy. Został natychmiast przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim na oddział neonatologiczny. Niestety, po kilku godzinach dziecko zmarło.

Sprawą zajęła się prokuratura, jest też komentarz dyrektorki szpitala

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służby zdecydowały się przeprowadzić śledztwo w tej sprawie. Kompletowane są ostatnie dokumenty z przesłuchań, a także zabezpieczono dokumentację medyczną z tego feralnego dnia.

- W takich przypadkach sprawami dzieci z naszego regionu zajmuje się Prokuratura Regionalna w Łodzi, jako jednostka wyższego rzędu i tam trafiły dokumenty w tej sprawie - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, Maciej Meler.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zostawił po sobie miliardy. Fani są zdruzgotani
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

Sekcję zwłok dziecka zaplanowano na piątek. Pojawił się też komentarz dyrektorki szpitala w Kępnie w sprawie śmierci noworodka.

- W trybie pilnym rozwiązano ciążę. Zgodnie z obowiązującymi procedurami z powodu złego stanu zdrowia noworodek został przekazany na oddział neonatologiczny o wyższym stopniu referencyjności, gdzie zmarł. Sprawę obecnie wyjaśnia prokuratura. Rodzicom przekazujemy szczere wyrazy współczucia i żalu - powiedziała Beata Andrzejewska, dyrektor szpitala.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o WYŻSZĄ emeryturę
  2. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
  3. Doniesienia są druzgocące. Nie żyje polski dziennikarz
  4. 3-dni po strasznej śmierci 6-latki mama zajrzała do szafki dziewczyny. Znalezisko ścięło ją z nóg
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

Źródło: Super Express

Następny artykuł