Kobieta bardzo chciała mieć dzieci. Zobaczyła kilka zdjęć i natychmiast zmieniła zdanie, woli nie ryzykować

Kobieta bardzo chciała mieć dzieci. Zobaczyła kilka zdjęć i natychmiast zmieniła zdanie, woli nie ryzykować Źródło: unsplash.com/freestocks.org

Ciąża, choć bywa ciężka, jest pięknym okresem dla wielu przyszłych mam. Niektóre kobiety marzą o tym, by przeżyć to na własnej skórze. Pewna pani zmieniła jednak zdanie, gdy zobaczyła kilka znaczących fotografii.

Ciąża była jej marzeniem. Od dawna planowała posiadanie potomstwa i powoli zaczynała przygotowywać się do roli matki. Gdy zaczęła szukać w internecie tego, co świeżo upieczone mamy mają do powiedzenia po porodzie, była w szoku. Zobaczyła udostępniane przez nie zdjęcia, a potem zmieniła zdanie. Już nie chce mieć dzieci.

Kobieta już nie chce mieć dzieci

Podczas robienia researchu w internecie udało się jej znaleźć mnóstwo profili, na których kobiety pokazywały swoje wręcz naturalistyczne zdjęcia. Bez wstydu i tabu pokazywały, jak ciąża zmieniła ich ciało. Tak brutalnej prawdy o kobiecym ciele próżno szukać u celebrytek czy w kolorowych czasopismach, w których zwraca się uwagę jedynie na miłe aspekty macierzyństwa. Profile prywatnych użytkowniczek sieci są zupełnie inne.

Wśród wielu fotografii były takie, które przedstawiały obwisłe brzuchy pokryte rozstępami, kobiety podpięte do laktatorów czy panie w specjalnych majtkach przeznaczonych do noszenia po porodzie. Każde z nich pokazuje szarą rzeczywistość bez koloryzowania. Widać na nich, że ciąża i poród to nie są łatwe przeżycia, a dla organizmu są ogromnym wysiłkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W rzeczywistości ciąża jest ciężkim przeżyciem

Autorka listu do jednej z redakcji pożaliła się, że wiedziała o tym, jak ciąża zmienia ciało, ale nie spodziewała się zobaczyć tak strasznych obrazów. Fałdy skóry i czerwone rozstępy sprawiły, że bardzo szybko przestała myśleć o dzieciach. Nie sądziła, że po porodzie ciało jest aż tak zniszczone. Deklaruje, że teraz poczeka z decyzją o posiadaniu potomstwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas spaceru w lesie mężczyzna zobaczył łamiący serce widok. Pies był przywiązany metolową linką do drzewa, umierał
2. Nie żyje gwiazdor filmu "Kogel mogel". Zmarł nagłą i straszliwą śmiercią

Pokazywanie takich fotografii w internecie jest bardzo ważne. Dzięki temu wszyscy mogą zobaczyć, że bycie matką od samego początku wymaga poświęceń i cierpienia. Do tego przeciętne kobiety mogą pozbyć się kompleksów, bowiem ich znane idolki nie pokazują swoich zniszczonych brzuchów, a jedynie idealne sylwetki już kilka tygodni po wyjściu ze szpitala.

Instagram.com/lifeafterbirthprojekt

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: Papilot

Następny artykuł