Ciąża jest wyczekiwanym momentem w życiu wielu kobiet.
Unsplash Devon Divine
Jakub Kossakowski - 3 Maja 2020

Najnowsza moda wśród mam. Poród "po francusku" wyprze cesarskie cięcie?

Dla niektórych kobiet ciąża jest jednym z najważniejszych celów w życiu. Z całą pewnością jest to niezwykle wymagający okres, jednak zazwyczaj najgorszym doświadczeniem jest sam poród. Prawdopodobnie nikt, kto tego nie przeżył, nie jest w stanie sobie tego wyobrazić. Ostatnio popularność zaczęła zyskiwać nowa metoda porodu.

Kiedy ciąża dobiega końca i przychodzi czas na poród, wiele kobiet decyduje się na cesarskie cięcie. Czasami spotyka się to z ostracyzmem ze strony matek, które zdecydowały się na naturalną formę przyjścia na świat upragnionego potomstwa. Należy pamiętać, że cesarskie cięcie posiada pewne wady. W związku z tym niektóre przyszłe mamy decydują się na "poród francuski".

WiadomościNiewyobrażalna tragedia, nie żyje 47 osób, 75 jest rannych. Dramatyczne wiadomości poruszyły wszystkich mieszkańców WenezueliCzytaj dalej

Ciąża dobiega końca, jaką metodę porodu wybrać?

Sama ciąża może wymagać wielu wyrzeczeń. Wszystko, co spotyka ciało kobiety w tym okresie, może odbić się na zdrowiu jej dziecka. Poród można uznać za kulminacyjny moment, który również jest niezwykle istotny. Niestety czasami metoda porodu pozostawia wiele do życzenia, jednak ostatnio popularność zyskuje tak zwany "francuski poród".

Metoda FAUCS nazywana inaczej "francuskim porodem" jest odmianą cesarskiego cięcia. Zgodnie z informacjami na portalu M jak mama, uznaje się ją za mniej inwazyjną i bardziej przyjazną kobietom. Możliwe, że dzięki tej metodzie ciąża nie będzie już dla niektórych tak przerażająca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znaki zodiaku5 znaków zodiaku o niebywałej urodzie. Ciężko się im oprzeć, wszyscy tracą dla nich głowęCzytaj dalej

Na czym polega "francuski poród"?

Upragniona ciąża dobiega końca i przychodzi czas na poród, który może okazać się ogromnym wyzwaniem. Niektóre kobiety mogą teraz zdecydować się na nietypową odmianę cesarskiego cięcia. Na czym ona polega?

- Metoda FAUCS to inaczej poród brzuszny - lekarz nacina powłoki brzuszne ciężarnej, omijając jamę otrzewną i stosując inny sposób wewnętrznego nacięcia. Dzięki temu sam zabieg jest mniej bolesny dla kobiety i bardziej przyjazny noworodkowi - można wyczytać na portalu M jak mama.

Warto zauważyć, że metoda FAUCS, w przeciwieństwie do standardowego cesarskiego cięcia, opiera się na naturalnym parciu. Noworodek nie jest wyciągany przez lekarza przez rozciętą macicę. Nie są to wszystkie z zalet tej metody.

- Zastosowanie innego sposobu nacięcia sprawia, że kobieta nie musi mieć zakładanego cewnika moczowego. Zaraz po zabiegu jest bardziej mobilna, może zjeść szybciej normalny posiłek i może od razu zająć się dzieckiem - informuje portal M jak mama.

Dzisiaj grzeje:

1. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny
2. Niestety, nie żyje Piotr Nowak. Do mediów trafiła bardzo smutna wiadomość

Nie da się ukryć, że ciąża może wydawać się nieco bardziej przyjazna. Z pewnością wiele kobiet zdecyduje się na zastosowanie metody FAUCS, która posiada wiele ogromnych atutów. Kto wie, może okaże się tak dobra, że na stałe zagości na porodówkach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odczuwasz ciągłe zmęczenie? Twój organizm wysyła Ci jasny sygnał ostrzegawczy
  2. Przerażająca wiadomość dotarła do Polski. Gwiazdor miał tragiczny wypadek. On i jego żona nie żyją
  3. Wykryto duże ognisko zakażeń w polskim mieście. Sanepid ostrzega, może być jeszcze gorzej
  4. Media obiegły kontrowersyjne słowa Benedykta XVI. Franciszek się wścieknie?
  5. Wyszło na jaw, dlaczego żona Hołowni nie chodzi do kościoła. Chodzi o jej wiarę
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

Krzysztof RutkowskiRutkowski ujawnia porażającą prawdę o poszukiwaniach Kacperka. Bardzo ostre słowa o policji i sądzieCzytaj dalej

Źródło: M jak mama

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News