Brytyjska policja opublikowała zdjęcia zabójców 40-letniego Arkadiusza J., Polaka mieszkającego na Wyspach. W angielskim mieście dochodzi ostatnio do nasilenia ataków na polskich imigrantów. 

Jak informowaliśmy wcześniej, ataki na Polaków w brytyjskim mieście Harlow w hrabstwie Essex nasilają się z każdym dniem. Doszło już do pobić kilku z naszych rodaków, w tym jedno okazało się śmiertelnie.

Najpierw, w zeszłym tygodniu, grupa młodych Brytyjczyków zaatakowała dwóch Polaków. W wyniku pobicia zmarł jeden z nich, 40-letni Arkadiusz J. Kilka dni później doszło do kolejnego ataku na tle narodowościowym wymierzonym w polskich imigrantów na Wyspach. Brutalnie pobici Polacy trafili do szpitala. Jeden miał rozciętą głowę, a drugi roztrzaskany nos. Tym razem – na szczęście – nikt nie zginął.

Teraz brytyjska policja ujawnia więcej szczegółów w sprawie zabójstwa Arkadiusza J. Jak wynika z ich ustaleń na podstawie miejskiego monitoringu, zaatakowani przez grupę brytyjskich nacjonalistów Polacy, zachowywali się spokojnie i nie prowokowali nikogo.

Na nagraniu, które znalazło się w posiadaniu policji, widać również sam moment ataku. Zamordowany Polak zostaje uderzony, po czym uderza głową o ziemię, co w konsekwencji doprowadza do jego śmierci.

Brytyjska policja opublikowała zdjęcia mężczyzn, którzy zaatakowali Polaków i doprowadzili do śmierci jednego z nich. Funkcjonariusze liczą na to, że dzięki temu uda się szybciej ująć sprawców morderstwa.

147319182413612785663 147319182413612885663

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: standard.co.uk

...

Zobacz również

Zobacz również