Ksiądz odmówił dziecku chrztu przez "nieświęte" znamię. Za odpowiednią kwotę był gotowy ustąpić

Ksiądz odmówił dziecku chrztu przez "nieświęte" znamię. Za odpowiednią kwotę był gotowy ustąpić Źródło: unsplash.com/Josh Applegate

Chrzest miesięcznej dziewczynki stanął pod znakiem zapytania. Ksiądz kategorycznie odmówił przyjęcia dziecka do kościelnej wspólnoty, ale zmienił zdanie, kiedy rozmowa zeszła na temat pieniędzy. Mama była w szoku.

Chrzest to sakrament, który dla mamy małej Viki był szalenie ważny i chciała, by odbył się jak najszybciej. Nie spodziewała się jednak, że ksiądz obrazi jej córkę takimi wyrażeniami jak np. "naznaczona przez szatana".

Chrzest mógł się nie odbyć przez irracjonalną decyzję księdza

Mama nie chciała długo czekać z ochrzczeniem swojej nowo narodzonej córeczki. 22-letnią Maria Khvostantseva planowała zrobić to w miejscowej wspólnocie prawosławnej w mieście Kulgan. Miesięczna Viki miała wziąć udział w zbiorowym chrzcie, który jest regularnie organizowany przez kapłanów. Kiedy jednak Maria wybrała się do księdza wraz z maluszkiem, by zgłosić chęć chrztu, kapłan wprost powiedział jej, że za nic nie przyjmie jej dziecka do Kościoła.

Mama Viki nagłaśniając sprawę wyjaśniła, że "poważną" przeszkodą okazało się znamię jej dziecka, nazwane przez księdza "nieświętym". Nie miał nawet oporów powiedzieć wprost nadal zszokowanej mamie, że boi się zarażenia "tym czymś" i zwyczajnie "brzydzi się dotknąć dziewczynki". Zaczął nawet zastanawiać się, czy córki nie naznaczył sam szatan. Sprawa zrobiła się jeszcze bardziej bulwersująca, kiedy zaczęli rozmawiać o pieniądzach.

Dziecko urodziło się z widocznym znamieniem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz w pewnym momencie spuścił z tonu i zaproponował Marii, że ochrzci jej dziecko, ale na jego zasadach. Zaproponował, że zrobi to za "drobną opłatą" 400 rubli (około 200 złotych) i w terminie ustalonym indywidualnie. Zakazał również matce dziecka rozpowiadania o ich umowie znajomym i prasie. Bał się skandalu, ale Maria obiecała sobie, że mu tego nie wybaczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

- Ksiądz, który nie chciał go udzielić będzie musiał stawić czoła postępowaniu dyscyplinarnemu - poinformował w związku z zaistniałą sytuacją Michaił Nasonow, rzecznik Kościoła prawosławnego w Kurgan.

Dziecko Marii urodziło się z wieloma tzw. pieprzykami. W jej przypadku są to już wrodzone zmiany melanocytowe. Jej plecy z kolei są z tego powodu całe czarne - niewykluczone, że lekarze podejmą się operacji, a rodzina już zbiera fundusze na pokrycie ewentualnych kosztów. Takie znamiona dziecka mogą spowodować nawet czerniaka, co może poważnie zagrozić jego życiu.

Fot. Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. Skarbówka ZAPUKA do drzwi i upomni się o pieniądze. Nie będzie nawet wcześniej wysyłać zawiadomień

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News