Brzydkie zapachy ciała, które świadczą o poważnych chorobach. To może dotyczyć każdego

Brzydkie zapachy ciała, które świadczą o poważnych chorobach. To może dotyczyć każdego Źródło: Pexels/Pixabay

Choroby niosą ze sobą nie tylko konsekwencje zdrowotne, ale mogą także powodować brzydkie zapachy naszego ciała. Gdy czujemy, że nasz organizm zaczyna wydzielać specyficzny zapach, którego wcześniej nie odczuwaliśmy, to warto skonsultować się ze specjalistą.

Choroby zazwyczaj dają o sobie znać znacznie wcześniej, niż myślimy. Na początku lekceważymy objawy i nie zdajemy sobie sprawy, że nasz organizm wysyła nam ostrzeżenie, na temat stanu naszego zdrowia. Takimi sygnałami mogą być brzydkie zapachy wydzielane przez ciało. Organizm w ten sposób informuje nas, że dzieje się coś niedobrego. 

Choroby, które wydzielają brzydkie zapachy 

Jeżeli zauważyłeś, że Twój oddech ma owocowo-acetonowy zapach, to znak, że możesz być chory na cukrzycę. Tak zwana kwasica ketonowa to jedno z powikłań cukrzycy. Dzieje się tak, ponieważ organizm ma niedobory insuliny we krwi. Rozkładane kwasy tłuszczowe skutkują powstawaniem kwaśnych ciał ketonowych, dlatego też aceton jest wyczuwalny w oddechu. Kwasica jest bardzo niebezpieczna dla chorego, dlatego trzeba jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Nieleczona może doprowadzić do śpiączki cukrzycowej. 

Brzydki oddech o poranku, może natomiast świadczyć o tym, że nasz organizm rozpoczyna fermentację resztek pokarmowych. Powstają wtedy lotne związki siarki, co powoduje bardzo nieprzyjemny zapach z ust. Kolejnymi przyczynami mogą być także choroby dziąseł, nieszczelne wypełnienia w zębach, a także zapalenie migdałków, zatok czy angina. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli podczas wypróżniania się, odczuwamy nieprzyjemny zapach stolca, to może to świadczyć o nietolerancji laktozy. W przypadku, gdy ilość laktazy wytworzonej w jelicie cienkim jest zbyt mała, to laktoza przejdzie do jelita grubego, w którym sfermentuje. Coraz więcej osób ma problemy z tolerancją laktozy, dlatego jeżeli twój stolec niezwykle cuchnie, to możesz być właśnie osobą, która nie powinna spożywać nabiału. 

Mocz również może pachnieć w odrażający sposób. Taki stan rzeczy, może wynikać z zakażenia dróg moczowych. Bakterie przechodzą przez drogi moczowe i cewkę moczową, po czym mnożą się w pęcherzu. To powoduje zakażenie oraz nieprzyjemny zapach moczu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie

2. Jej mąż zmarł po wypiciu popularnego napoju. Teraz ostrzega innych, pod żadnym pozorem tego nie pijcie

Brzydki zapach stóp może wynikać nie tylko ze zbyt długiego chodzenia w butach. Grzyby i bakterie, które przez cały czas są na skórze, a także między palcami stóp powodują mikrouszkodzenia, a następnie tworzą kolejne środowisko dla nowych siedlisk. Zapach stóp jest bardzo nieprzyjemny i sprawia, że chory czuje się niekomfortowo. W tej chorobie należy zachować przede wszystkim szczególną higienę. 

Choroby, którym towarzyszą brzydkie zapachy mogą dotyczyć każdego z nas. Nigdy zatem nie lekceważmy sygnałów, które wysyła nam nasz organizm. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Wszedł do jej mieszkania przez okno na 3 piętrze. Brutalny gwałt wstrząsnął polskim miastem
  4. Monika Brodka pilnie strzeże swej prywatności. Prawie nikt nie wiedział, jaki dramat rozgrywał się w jej domu
  5. Zdjęcia pośladków Kurdej-Szatan w sieci. To widok, którego nie da się zapomnieć

źródło: Webniusy

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu