W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić

W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić Źródło: Pixabay.com DarkoStojanovic

Choroba szybko się przenosi, koronawirus nie wybiera ofiar, każdy może się zarazić. Mężczyzna pojechał na imprezę do dużego polskiego miasta, okazało się, że jest zakażony wirusem z Chin.

Choroba wywołana wirusem SARS-CoV-19 może być śmiertelna, dlatego tak ważne jest, by zachować w najbliższym czasie wszelkie środki ostrożności. Mężczyzna spędził wieczór na imprezie w polskim mieście, okazało się, że jest nosicielem wirusa. Każdy, to miał z nim kontakt, powinien poddać się kwarantannie.

Choroba może zaatakować każdego

W polce zdiagnozowano już 104 przypadki zarażenia koronawirusem, oraz stwierdzono 3 zgony u zakażonych nim pacjentów. Minister Zdrowia ostrzega, że przypadków zakażeń będzie coraz więcej. Dlatego tak ważne jest, by przestrzegać zaleceń sanepidu i najlepiej pozostać w domu przez najbliższe 2 tygodnie. Nie wszyscy jednak poważnie traktują te instrukcje, co może miec opłakane konsekwencje dla całego społeczeństwa.

Na jednym z koncertów w Łodzi, który odbył się 3 dni temu, pojawiła się osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wszyscy, którzy bawili się tego wieczoru na tej samej imprezie, powinni jak najszybciej poddać się dobrowolnej kwarantannie domowej oraz uważnie przyglądać się swojemu zdrowiu.

- Właśnie dowiedzieliśmy się, że jedna z osób obecnych na środowym Jam Session potwierdziła dziś u siebie przypadek wirusa SARS-CoV-2 . Zgodnie z zaleceniami Stacji San-Epid namawiamy wszystkich, którzy zjawili się w naszym lokalu od środy lub mieli kontakt z takimi osobami na dwutygodniową kwarantannę - napisano w mediach społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Choroba wywołana koronawirusem może być śmiertelne

Każdy obywatel, który zauważy u siebie niepokojące objawy chorobowe tj. kaszel, duszności czy podwyższona temperatura ciała, powinien zadzwonić po instrukcje postępowania do Sanepidu. Nie zaleca się, by osoby z podejrzeniem koronawirusa same pojawiały się w placówkach medycznych. Może to skutkować kolejnymi przypadkami zarażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju
2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Polski rząd wprowadził na terenie całego kraju stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięto szkoły, miejsca rozrywki oraz ograniczono pracę lokali gastronomicznych. Zaleca się, by przez najbliższe dwa tygodnie pozostać w domu i opuszczać go tylko w razie konieczności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Biedronka przekazała ważną wiadomość dla wszystkich klientów. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, że tak jest
  4. Porażająca relacja w Włoch. Starsze osoby umierają w przykrych warunkach
  5. Znały się od 17 lat i były najlepszymi przyjaciółkami. Badania genetyczne ujawniły oszałamiającą prawdę, nie do uwierzenia
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News