Zajrzał chomikowi do pyszczka i oczy wyszły mu z orbit. Nie miał pojęcia, co tam znajdzie, od razu chwycił za telefon

Zajrzał chomikowi do pyszczka i oczy wyszły mu z orbit. Nie miał pojęcia, co tam znajdzie, od razu chwycił za telefon Źródło: flickr.com/cdrussorusso

Chomik to małe zwierzątko, ale czasem potrafi zaskoczyć do granic możliwości. Nie tylko sztuczkami czy też szybką nauką poleceń. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który zajrzał do pyszczka swojego pupila.

Chomik zszokował swojego właściciela. Małe zwierzątko najpierw wywołało dyskomfort, potem zdziwienie, a na sam koniec zaniepokojenie. Ostatecznie musiało trafić do weterynarza.

Chomik sprawił, że mężczyzna był szczerze zdziwiony

Mężczyzna dbał o swojego chomika i choć wiedział, że te zwierzątka nie żyją długo, starał się, by niczego mu nie brakowało. Zabierał go nawet na wizyty do weterynarza, kiedy tylko zobaczył coś niepokojącego. Pewnego dnia podczas zabawy postanowił zajrzeć do pyszczka zwierzęcia i zobaczył tam coś niewiarygodnego. Natychmiast chwycił za telefon, choć odczuwał przy tym wielki dyskomfort.

Na początku chomik wypluł pestkę słonecznika, którą widocznie chciał zachować sobie na później. Krótko później dłoń mężczyzny zapełniła się obrzydliwymi, oślizgłymi orzeszkami. Miał świadomość tego, że chomiki są zbieraczami, a ich worki policzkowe nie mają granic, ale pierwszy raz w życiu widział, żeby tak małe zwierzątko upchało około 20 orzeszków w pyszczku. Oprócz tego zwrócił uwagę na jeszcze jeden, niepokojący szczegół.

Gryzonie muszą ciągle znajdować się pod czujnym okiem opiekunów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy chomik pozbył się już wszystkich "skarbów" z pyszczka, mężczyzna zauważył niepokojącą rzecz. Zęby jego ukochanego zwierzątka były nie dość, że przerośnięte, to bardzo nierówne. Zbyt duże siekacze u gryzonia mogły sprawiać mu ból i powodować, że nie mógł pałaszować swoich zachomikowanych orzeszków, słonecznika i innych pyszności. To również ostrzeżenie dla właścicieli małych chomików.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Chomiki w naturalny sposób ścierają swoje zęby na specjalnych kolbach, drewnianych zabawkach, skorupach orzechów i innych twardych rzeczach. Należy mieć na uwadze, że ich zęby rosną całe życie i niewłaściwy sposób odżywiania - a raczej niezapewnienie chomikowi należytych gadżetów do ścierania - może doprowadzić nawet do ich śmierci. Kiedy zauważymy u gryzonia zbyt długie, mocno nierówne lub ułamane siekacze jest to znak, że należy jak najszybciej umówić się do weterynarza.

Fot. youtube.com/Cuda Świata

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. Skarbówka ZAPUKA do drzwi i upomni się o pieniądze. Nie będzie nawet wcześniej wysyłać zawiadomień

Źródło: YouTube

Następny artykuł