Cholita spędziła 20 lat w klatce. Straciła palce i godność

Cholita spędziła 20 lat w klatce. Straciła palce i godność Źródło: Fot. Unsplash / Majkl Velner

Cyrk to miejsce, które szczególnie mocno kochają małe dzieci. Dobrze wiedzą o tym dorośli, toteż często w nagrodę zabierają tam swoje pociechy. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, co za kulisami przeżywają zwierzęta, które wykonują na scenie "imponujące sztuczki".

Cyrk jest uwielbiany przez dzieci. Kochają one oglądać występy aktorów, a także nieprawdopodobne akrobacje linoskoczków. Często występom tym towarzyszą zwierzęta. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę - ich rzeczywistość potrafi być przekleństwem. Tak było w przypadku niedźwiedzia, który przynosił pewnej cyrkowej grupie ogromne zyski.

Cyrk jest dla zwierząt bezlitosnym miejscem

Internet roi się od filmów, na których zobaczyć można w jaki sposób zwierzęta traktowane są przez swoich właścicieli. Ci bardzo często biją zwierzęta lub w inny sposób znęcają się nad nimi fizycznie. Często głodzą je i trzymają w niewielkich klatkach z powodów głównie finansowych (nie stać ich bowiem na większe mieszkanka dla swoich pupili). Zdarza się, że zwierzęta są też okaleczane. Rzeczywistość bowiem wygląda tak, że o wiele więcej pieniędzy zarabia "słodki piesek", kiedy nie ma jednej łapy, niż kiedy wygląda na zdrowego i silnego. Taki widok budzi współczucie. Widownia chętniej sięga po portfel, co oczywiście wykorzystują cyrkowcy.

Ciężki los spotkał także niedźwiedzicę Cholitę

Wyjątkowo brutalny los spotkał między innymi pewną niedźwiedzicę o imieniu Cholita. Była ona przez wiele lat przetrzymywana w niewielkiej klatce, w której ledwo się mieściła. Opuszczała ją jedynie wtedy, gdy potrzebna była właścicielom, aby wziąć udział w występie przed publicznością.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na szczęście jej los po dwudziestu latach został odmieniony. Wolontariusze z Animal Defenders International postanowili jej życie potraktować jako priorytet. Przez długi czas walczyli z właścicielami zwierzęcia - ostatecznie, osiągając sukces. Udało im się ją uwolnić!

Kiedy po raz pierwszy pracownicy Animal Defenders International zobaczyli, w jakim stanie jest Cholita, z ich oczu popłynęły łzy. Nie dość, że praktycznie nie miała sierści, to brakowało jej palców! Te zostały odcięte zostały przez okrutnych właścicieli.

Obecnie Cholita jest bezpieczna. Przebywa w klinice weterynaryjnej, gdzie została przebadana. Podano jej leki, a także odżywiono ją. Historia skończyła się szczęśliwie!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył
  4. Niewiarygodne. Gwiazdor Tańca z Gwiazdami zdradził niemożliwe szczegóły rozwoduoWisniewskiego
  5. Łzy wzruszenia w Kuchennych Rewolucjach. Rodzinny dramat rozerwał program
  6. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News