Jaką choinkę masz w domu? Jeśli namierzyła cię fotopułapka, zapłacisz krocie

Jaką choinkę masz w domu? Jeśli namierzyła cię fotopułapka, zapłacisz krocie Źródło: Pexels.com /Daria Shevtsova

Choinka to obowiązkowy element tradycji w każdym polskim domu. Jak się okazuje, coraz częściej stawiamy na żywe drzewka. Lasy Państwowe właśnie opublikowały dane wskazujące, ile choinek co roku trafia średnio do naszych rodzin. Za kradzież drzewek z lasu grozi sroga kara.

Jak choinka, to tylko żywa - trend żywego drzewka po latach nieobecności znowu wrócił do polskich domów. Wśród drzewek dominują rodzime gatunki drzew iglastych, głównie świerki. Pochodzą one ze specjalnych szkółek lub z wycięć mających na celu przerzedzić las. Wiemy, ile choinek co roku trafia do naszych świątecznych salonów.

Choinka obowiązkowym elementem Bożego Narodzenia

- Cenimy sobie w czasie świąt naturalność, autentyczność. Tak jak na świątecznych stołach nie ustawiamy plastikowej zastawy, tak i nie chcemy mieć plastikowych drzewek w domach - mówi Polskiej Agencji Prasowej Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych.

Co ciekawe, sztuczne choinki wcale nie służą ekologii - często je zmieniamy, bo zmieniają się mody, materiały, drzewka się kurzą i blakną. Stąd coraz częściej stawiamy na żywe drzewka. To dobry pomysł, o ile pozyskujemy je z legalnych źródeł. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lasy Państwowe opublikowały dane dotyczące ilości sprzedawanych choinek

Według danych Lasów Państwowych, każdego roku do polskich domów trafia aż 6 milionów żywych choinek, w tym około 100 tysięcy drzewek pochodzących z leśnictwa. W ostatnich latach odnotowano także znacznie mniejszą liczbę przypadków kradzieży drzew z lasu.  Przypominamy, że mandat za takie wykroczenie wynosi nawet 500 zł. Kradzież choinki jest zupełnie sprzeczna z ideą świąt, a koszty poniesienia konsekwencji tego czynu zupełnie niewspółmierne z przeciętnym kosztem świątecznego drzewka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

- Corocznie organizujemy akcję "Choinka", intensyfikując w grudniu patrole Straży Leśnej. Szczególnie w miejscach, gdzie mamy świerkowe, jodłowe młodniki o wymiarach choinkowych, z dobrym dojazdem, nieodległe od miejscowości. Na takie miejsca strażnicy zwracają szczególną uwagę, ale również instalują fotopułapki, tablice ostrzegawcze - informuje Polską Agencję Prasową Anna Malinowska, rzeczniczka prasowa Lasów Państwowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News