Mały chłopiec odrabiał lekcje przy świetle ulicznych latarni. Zobaczył to mężczyzna z drugiego końca świata i natychmiast zareagował

Mały chłopiec odrabiał lekcje przy świetle ulicznych latarni. Zobaczył to mężczyzna z drugiego końca świata i natychmiast zareagował Źródło: Twitter/Reprodução

Chłopiec wyciągnął zeszyt i odrabiał lekcje pod latarnią. Dowiedział się o tym mężczyzna mieszkający po drugiej stronie globu. Nie wahał się ani chwili, postanowił działać.

Chłopiec dorastał w biedzie. Rodzice ledwo wiązali koniec z końcem, choć są bardzo zajęci pracą. Robią wszystko, aby było ich stać na utrzymanie całej rodziny. Czasami jednak wszystkie pieniądze są pochłaniane na jedzenie czy bieżące potrzeby, a na rachunki nic już nie zostaje.

Tak było w przypadku tego 11-letniego chłopca. Przyszło mu spędzać dzieciństwo w ubogiej rodzinie. Mimo to wykazywał ogromną chęć do nauki. Chłopiec chciał za wszelką cenę kształcić się dalej, nie zważając na to, w jakim środowisku jest dane mu dorastać. Zawsze przykładał się do swoich obowiązków, nawet gdy nie miał do tego warunków w domu.

Mały chłopiec czytał książkę pod latarnią

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do sieci trafiły zdjęcia małego Peruwiańczyka, który siedzi pod latarnią i odrabia lekcje oraz takie, na których widać, jak leży na chodniku i czyta książkę. Całą sytuację zaobserwowali na monitoringu strażnicy miejscy. Od razu podzielili się tymi obrazkami z całym światem.

Internauci nie ukrywali wzruszenia. Okazało się, że w jego rodzinnym domu odcięto prąd. Najprawdopodobniej ze względu na to, że rodzice nie mogli zapłacić rachunków albo z powodu braku odpowiednich dokumentów. Mały chłopiec stwierdził, że edukacja w tym momencie jest dla niego najważniejsza i będzie odrabiał pracę domową pod latarnią. W przyszłości marzy o tym, żeby zostać policjantem, gdyż walczyć z korupcją, złodziejami i narkotykami.

Wśród osób, które widziały zdjęcia chłopca był także Yaqoob Yusuf Ahmed Mubarak, 31-letni milioner. Wzruszyły go i nie pozwoliły pozostać obojętnym na los chłopca. Przyleciał do małego na drugi koniec świata, żeby się z nim zobaczyć i porozmawiać.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany muzyk jest w szpitalu, jego stan jest krytyczny. Rodzina prosi o modlitwę
2. Pies cały czas chodził za właścicielką i wąchał jej nos. Kobieta poszła do lekarza i usłyszała straszną diagnozę

Jednak milioner miał większe plany niż tylko rozmowa. Zaoferował, że odbuduje dom chłopca, a idąc za ciosem dziecko poprosiło też o remont szkoły. Urzeczony tą prośbą bogacz nie odważył się mu odmówić. Niestety, okazało się, że napotkał problemy przy dofinansowywaniu szkoły i nie wiadomo, czy będzie w stanie pomóc ją odbudować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WYŻSZA emerytura od października. Znamy kwoty podwyżek
  2. Małgorzata Rozenek-Majdan będzie miała trzecie dziecko! Gwiazda zdradziła wszystkie szczegóły
  3. Już jutro Polacy będą walić drzwiami i oknami do Biedronki. Odpalają takie przeceny, że zblednie wam oko
  4. Miał być ślub, a był pogrzeb. Tuż przed ceremonią doszło do niewyobrażalnej tragedii, niedoszła panna młoda jest zrozpaczona
  5. Mąż znęcał się nad nią latami, w końcu postanowiła odejść. Wtedy dostała od syna list, po którym nie mogła przestać płakać

źródło: aleteia

Następny artykuł