Jako 2-letni chłopiec palił się żywcem, cudem przeżył. Dziś jego wygląd przeraża, a on chce spojrzeć winowajcom prosto w oczy

Jako 2-letni chłopiec palił się żywcem, cudem przeżył. Dziś jego wygląd przeraża, a on chce spojrzeć winowajcom prosto w oczy Źródło: fot. pixabay.com/Zozz_

Chłopiec w wieku 2 lat przeżył niesamowitą tragedię. Palił się żywcem, a pomoc nadeszła dopiero po pewnym czasie. 80% jego ciała było spalone, dziś przeraża wyglądem i walczy z akceptacją wśród innych ludzi.

Chłopiec już 14 lat zmaga się z hejtem i nienawiścią, którą otrzymuje nie tylko od swoich rówieśników, ale i od przypadkowych dorosłych. Marzy o normalnym życiu i bardzo chciałby spojrzeć w oczy osobie, która stoi za jego dramatem.

Chłopiec miał poparzone aż 80% powierzchni ciała. Nikt nie dawał mu szans na przeżycie

16-latek musi dziś znosić szykany nie tylko swoich rówieśników, ale również obcych ludzi na ulicy. Większość osób odczuwa wobec niego strach - jego twarz nazywają "twarzą z horroru". Chłopiec walczy z wyzwiskami i fizycznym bólem całe życie. Wszystko przez zdarzenie, które miało miejsce, kiedy miał zaledwie 2 latka. Jego mama zostawiła go na chwilę w łóżeczku, a krótko później poczuła swąd.

Okazało się, że łóżeczko zajęło się od zapalonej nieopodal świeczki. Mały Zaid Garcia palił się żywcem, a kiedy w końcu udało się ugasić pożar, jego ciało było poparzone aż w 80%. Nikt nie dawał mu szans na przeżycie. Chłopiec miał poparzenia 4. stopnia, trzeba było mu też amputować obie ręce. Choć pozostawiono mu nogi, to trzeba było amputować 4 palce u prawej stopy. 16-latek ma poważne problemy z prawidłowym chodem.

16-latek za wszelką cenę chce odzyskać wzrok

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopiec przeszedł dziesiątki operacji, konieczna była też niezliczona ilość przeszczepów skóry. Przeżył traumę kiedy uświadomił sobie, że ludzie się go boją - próbował przez to popełnić samobójstwo. Rodzina wspierała go, a z czasem nabrał takiej pewności siebie, że nawet specjalnie straszył dzieci, które się z niego śmiały. Chłopiec nie widzi, ale bardzo chciałby znów oglądać świat.

- Lekarze zamknęli oczy pod skórą. Nie wiem, dlaczego ich nie zabrali – prawdopodobnie dlatego, że myśleli, że będę widział w przyszłości - domyśla się Zaid.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje finalistka Top Model. Wypadła z okna wieżowca
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

16-latek jest tak zdeterminowany, by odzyskać wzrok, że założył nawet specjalną zbiórkę. Chciał zebrać 50 tysięcy dolarów, ale ludzie, którzy zaznajomili się z jego historią, natychmiast wpłacili łącznie 300 tysięcy dolarów. Chłopcu zależy głównie na tym, aby spojrzeć winowajcom jego tragedii prosto w twarz. Chciałby skonfrontować się ze swoją mamą i dowiedzieć się, dlaczego akurat wtedy zostawiła go samego z potencjalnym źródłem pożaru w pokoju. Zależy mu też na tym, by zobaczyć swoją życzliwą przyjaciółkę ze szkoły i udowodnić innym, że wcale nie jest krzywdzącym innych potworem.

Fot. Imgur

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. W 2020 roku ZUS zabierze ci FORTUNĘ. Składki zjedzą sporą część twojej pensji

Źródło: Jest pozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News