Coraz częściej dochodzi do ataków na siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Na drzwiach wejściowych i elewacjach budynków wypisywane są obraźliwe hasła w kierunku władzy. Jarosław Kaczyński ma już dość napaści na siedziby swojej partii. 

O tym incydencie poinformował na swoim profilu na Twitterze Leszek Dobrzyński. Polityk przekazał już policji wizerunek sprawcy, który uwiecznił monitoring. Poseł domaga się reakcji organów ścigania i wymierzenia sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Byli funkcjonariusze UB ujawniają: Mamy listę gejów w PiS

Chcieli zdemolować siedzibę PiS

– Kolejny atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. W tych dniach finalizujemy w tym biurze przyjmowanie paczek i książek dla Polaków na Wschodzie, inni wolą kolejny raz niszczyć wejście do naszego lokalu – napisał polityk.

Nieznany sprawca namalował na drzwiach biura czerwonym sprayem symbol Polski Walczącej. Według posła PiS, mężczyzna w ten sposób dopuścił się profanacji. Ustawa podpisana przez byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego głosi, że kto znieważy ten symbol podlega karze grzywny.

Przypominamy, że Kotwica symbolizuje nadzieję na odzyskanie niepodległej Polski okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Znak ten był szczególnie rozpowszechniany za czasów II Wojny Światowej.

Jarosław Kaczyński traci cierpliwość do protestujących, którzy coraz śmielej obrażają władzę. Zamalowanie drzwi siedziby lokalnego oddziału partii nastąpiło tuż po obrzuceniu jajkami państwowych limuzyn.

Siedziba PiS Szczecin / fot. Twitter

ZOBACZ TAKŻE: Siedziba PiS brutalnie zaatakowana. Policja szuka sprawców

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również

Zobacz również