34-letnia Maria Strydom, Australijka, która postanowiła udowodnić innym – poprzez zdobycie szczytu najwyższej na świecie góry – że weganie są zdolni do zniesienia ekstremalnego wysiłku zginęła w ubiegły weekend tuż przed osiągnięciem celu. Kobieta nie wytrzymała ogromnego wysiłku. 

Australijka chciała udowodnić sobie i światu, że wbrew powszechnej opinii, weganie są w stanie znieść ekstremalny wysiłek. Postanowiła więc zdobyć siedem najwyższych szczytów na świecie. Pierwszy na liście znalazł się najwyższy szczyt spośród wszystkich – Mount Everest, gdzie wybrała się w towarzystwie swojego męża i 30 innych wspinaczy.

 – Ludzie mają błędne przekonanie, że weganie są niedożywieni i przez to niezdolni do ekstremalnych wysiłków. Poprzez zdobycie siedmiu najwyższych szczytów chcę udowodnić, że weganie mogą dokonywać takich samych rzeczy, jak ci którzy jedzą mięso – powiedziała Strydom przed wyruszeniem w podróż.

Kobieta jednak nie podołała wyzwaniu i zginęła tuż przed zdobyciem szczytu. Najbardziej prawdopodobnym powodem jej śmierci była choroba wysokościowa i ogromne wyczerpanie fizyczne.

Strydom miała doświadczenie we wspinaniu się na góry, jednak nigdy nie próbowała zdobyć szczytu wyższego niż 3-5 tysięcy metrów nad poziomem morza.

Australijka jest jedną z pierwszych osób, które zginęły próbując zdobyć Mount Everest, od ostatniego trzęsienia ziemi w Nepalu w ubiegłym roku. Oprócz niej, w ten sam weekend zginęły lub zaginęły, dwie osoby.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Zobacz również


bh, źrodło: standard.co.uk