Burda w PiS. Chcą zniszczyć Małgorzatę Wassermann

Burda w PiS. Chcą zniszczyć Małgorzatę Wassermann Źródło: fot. youtube.com/Telewizja Republika

Prawo i Sprawiedliwość po pokonaniu kadrowych i ideologicznych problemów sprzed kilku lat i zwycięstwie wyborczym w 2015 roku wydawało się stronnictwem spójnym i silnym. Wiele wskazuje jednak, że prawda jest skrajnie odmienna, a przekonać ma się o tym niedługo Małgorzata Wassermann.

Córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej posła i ministra w pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości jest dziś przewodniczącą sejmowej komisji zajmującej się aferą Amber Gold i bardzo zaufanym człowiekiem Jarosława Kaczyńskiego. Polityk znudziła się już jednak posadą w Sejmie i zamierza rozwijać swoją karierę poza nim. Okazją ku temu są nadchodzące wybory samorządowe, w których weźmie aktywny udział jako kandydatka na prezydenta jednego z największych i najważniejszych polskich ośrodków miejskich - Krakowa. W przyszłej kampanii PiS pragnie odebrać swoim przeciwnikom zwierzchność nad miejscami, gdzie od kilkunastu lat się nie liczył. Na celowniku partii znalazły się właśnie miasto królów Polski, w którym władzę nieprzerwanie od 16 lat sprawuje niegdyś związany z SLD, a dziś bezpartyjny Jacek Majchrowski oraz Warszawa gdzie już przeszło 12 lat gospodarzem ratusza jest Hanna Gronkiewicz-Waltz. Może nie być to jednak tak łatwe zadanie, jak wyobrażają to sobie notable przy Nowogrodzkiej.

Małgorzata Wassermann może mieć problem z kolegami z własnej partii

Jak sugerują prawicowe i związane z PiS media, krakowskie komórki tej partii są wrogo nastawione do Wassermann, która ma być osobą nieprzekupną i nieidącą na żadne układy. Popierający Zjednoczoną Prawicę publicyści sugerują, że krakowianka napotka zażarty opór ze strony miejscowego PiS-u, który już dawno dogadał się Majchrowskim, który dzięki tym wspaniałym relacjom jest dziś najdłużej urzędującym prezydentem miasta w historii Polski. Małopolscy i krakowscy działacze PiS mają używać plotek i agitować przeciw Wassermann, by ta nie zdołała wygrać wyborów. Wiele ma również wskazywać na to, że polityk nie będzie mogła liczyć na większe wsparcie od swoich partyjnych "kolegów", którym po prostu na rękę są rządy dotychczasowego prezydenta miasta. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Miliony Polaków się wścieknie! Rząd PiS ich nie posłucha
  2. Zamachowski upokorzył byłą żonę. Monika zachwycona
  3. Będą sikać na pomnik smoleński! Kaczyński dostanie zawału
źródło: wpolityce.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News