klasa lekcyjna szkoła
Wiadomości Pikio - 20 Lipca 2015

Chcą znieść finansowanie lekcji religii z budżetu państwa. Projekt ustawy w Sejmie

Marszałek Sejmu zarejestrowała obywatelską inicjatywę ustawodawczą "Świecka szkoła", która zakłada zniesienie finansowania lekcji religii z budżetu państwa - poinformował kierujący akcją Leszek Jażdżewski. Pod projektem ustawy podpisało się już 20 tys. osób.

Celem obywatelskiej inicjatywy jest zmiana ustawy o systemie oświaty. Według założeń proponowanych zmian koszty nauczania religii w publicznych szkołach (rocznie ok. 1,2 mld złotych) nie byłyby pokrywane przez państwo tylko przez Kościół katolicki. Autorzy ustawy chcą też by nauka religii w publicznych przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach była organizowana tylko na życzenie rodziców a w szkołach średnich na życzenie samych uczniów. Jak informują organizatorzy akcji, do tego by projekt ustawy trafił pod obrady Sejmu potrzeba jeszcze 80 tys. podpisów. Treść projektu ustawy oraz informacje dotyczące akcji zbierania podpisów pod inicjatywą można znaleźć na stronie portalu Liberte! oraz na stronie Świecka Szkoła.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News