To zaskakująca wiadomość z ostatniej chwili. Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, teraz już nie ma odwrotu. Są tacy, którzy nigdy mu nie wybaczą tego, co zrobił. Przeciwnicy chcą zlinczować prezydenta. Już niebawem ruszy szturm opozycji na Pałac Prezydencki.

Andrzej Duda, pomimo licznych wątpliwości przedstawianych zarówno przez opozycję, jak i ekspertów, podjął jednak decyzję o podpisaniu nowego kodeksu wyborczego. Przepisy wprowadzają wiele zmian, które wzbudzają kontrowersje i sprzeciw opozycji.

ZOBACZ TAKŻE: Przezroczyste urny i nagrywanie prac komisji – sejm znowelizował kodeks wyborczy

Chcą zlinczować prezydenta. Tego mu nie wybaczą

Decyzja Andrzeja Dudy jest niezwykle kontrowersyjna. Nowy kodeks wyborczy wprowadza zmiany w metodach powoływania komisarzy wyborczych, wyznaczania okręgów wyborczych i głosowania. Niektóre przepisy są szczególnie niepokojące.

Wśród najbardziej niebezpiecznych przepisów wymienia się „definicję znaku X”, za którego pomocą oddaje się głos. Dotąd były to „dwie linie, przecinające się w jednym miejscu”, obecnie są to „co najmniej dwie linie”, a zatem głosy będzie można łatwiej fałszować.

ZOBACZ TAKŻE: Poseł PO ma genialny i prosty pomysł na nowe prawo wyborcze PiS

Innym problemem jest ograniczenie możliwości głosowania korespondencyjnego, którą wprowadziła platforma obywatelska.

Szturm na Pałac Prezydencki

Decyzja Dudy wywoła ogromne oburzenie w środowisku opozycji, ale także wśród ekspertów zajmujących się prawem. Już wcześniej szef PKW zagroził dymisją, jeśli zmiany proponowane przez PiS wejdą w życie.

ZOBACZ TAKŻE: PKW odsunięte od wyborów!

Teraz zaś już zapowiadane są masowe protesty i szturmy na Pałac Prezydencki. Opozycja nie wybaczy prezydentowi Dudzie jego decyzji. Demonstracje mają być ogromne i zgromadzić zarówno obywateli, jak i przedstawicieli świata prawniczego i politycznego.

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również