Spray na uchodźców to nowy produkt, który jest promowany jako „środek do obrony przed uchodźcami”. W istocie jest to lakier do włosów, który rozdaje narodowa Partia Duńczyków. 

Produkt jest rozdawany przez narodowców z Partii Duńczyków na ulicach miasta Haderslev. Od razu wywołał mnóstwo kontrowersji, a podczas rozprowadzania środka doszło do licznych awantur i utarczek słownych.

Spray ma być „środkiem ochronnym przed imigrantami z Bliskiego Wschodu i Afryki”. Narodowcy rozdają lakier, ponieważ gaz pieprzowy w Danii jest nielegalny, a użycie takowego, nawet w obronie własnej, jest karalne.

Dlaczego narodowcy wybrali miasto Haderslev? To właśnie tam wiele kobiet skarżyło się na molestowanie i ataki. Jednakże, koncepcja sprayu wywołała oburzenie części mieszkańców, którzy przekonują, że Partia Duńczyków ma zapędy neonazistowskie, a rozprowadzanie sprayu jest nagonką na imigrantów i służy upowszechnieniu wizerunku uchodźcy jako gwałciciela.

Działacze Partii Duńczyków uważają, że ich akcja nie była prowokacją. Nadal domagają się usunięcia z Danii wszystkich imigrantów, którzy „nie potrafią dostosować się do kultury zachodniej”.

https://youtu.be/2QssDO1NAjQ
Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również